Gündem

Kritik toplantı öncesinde Bilim Kurulundan müjde gibi açıklama!

Tüm Türkiye, yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında düzenlenecek olan kabine toplantısına gözlerin çevirmiş durumda. Vefat ve vaka sayılarının gittikçe düşmesi ve beraberinde aşı çalışmalarının hızlanması sonrasında Bilim Kurulundan çok önemli bir açıklama geldi.

Erdoğan başkanlığında düzenlenecek olan kabine toplantısı öncesinde normalleşme için yeni adımların atılıp atılmayacağı merak ediliyor. Sokak kısıtlamasından, maske yasaklarına kadar pek çok konu hakkında açıklama yapılması beklenirken, kritik toplantı öncesi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Necmi İlhan bazı kısıtlamaların kalabileceği müjdesini resmen duyurdu.

KISITLAMA SAATİNİN 23.00’E ÇEKİLMESİ

Necimi İlhan, yaptığı açıklamasında yasaklar ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İnsanlar dikkat ettiği takdirde pazar günü de açılma söz konusu olabilir. Akşam saatlerindeki kısıtlama 22.00 yerine 23.00’e alınabilir.

TEMMUZ AYI

Bireysel önlemlere dikkat edip sırası gelenin aşı olduğu bir zaman dilimi yaşayabilirsek, hem temmuzda hem de güz döneminde toplumsal bağışıklığın sağlanması ile çok da iyi zamanlarımızın olabileceğine inanıyorum.

MASKESİZ YAŞAM

Dışarıda fiziksel mesafeye uyarsak, kapalı ortamlarda iyi havalandırılan ortamlarda maskesiz belli zaman dilimlerinde durmak mümkün olacaktır. Kalabalık AVM’ye, banka şubesine ya da hastanelerde maske takmak söz konusu olup onun dışındaki alanlarda maskesiz yaşamın olacağını düşünüyorum güz döneminde”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir