Gündem

Polis memuru İl Emniyet Müdür Yardımcısını öldürdü!

Geçirdiği bir soruşturma sonrası silahını teslim etmek istemeyen bir polis memuru, İl Emniyet Müdür Yardımcısını öldürdü! Saldırgan polis Nasuh Çulcu ayağından vurularak yakalandı.

Olay Hakkari İl Emniyet Müdürlüğünde meydana geldi. Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, öğle saatlerinde bir polis memurunun silahlı saldırısı sonucu yaşamını yitirdi. İddiaya göre olay şöyle gelişti:

Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde görevli Polis Memuru Nasuh Çulcu bir süre önce bir kadın polisi rahatsız etti. Çulcu, bu konuyla ilgili olarak İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher tarafından yazılı olarak ikaz edildi.

Nasuh Çulcu ikaz yazısıyla ilgili Müdür Hasan Cevher ile görüşmek istedi. Emniyet Müdürü Cevher ve polis memuru Nasuh Çulcu bir süre konuştuktan sonra işlem yapılmak üzere Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’ne geçtiler.

BAŞINDAN VE OMZUNDAN VURDU

Silahına el konulmasına karşı çıkan Nasuh Çulcu bürodaki polis memurlarına silah doğrultmak suretiyle bürodan hızlı bir şekilde çıkış yaparak polisevi yemekhanesine giriş yaptı. Burada bulunan Hasan Cevher’e ateş açtı. Cevher, sol omuz ve başından yaralandı.

Polis Memuru M.K. da Çulcu’ya ateş ederek, şüpheliyi diz kapağından yaraladı. Hakkari Devlet Hastanesi’nde kaldırılan evli ve iki çocuk babası Hasan Cevher yapılan tüm müdahalelere rağmen şehit düştü. Katil zanlısı Nasuh Çulcu gözaltına alındı.

HAKKARİ VALİLİĞİ: YEMEK YERKEN SALDIRIYA UĞRADI

Olaya ilişkin Hakkari Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle: 13.07.2021 günü saat 13.50 sıralarında Hakkari Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli, İkinci Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher polisevinde yemek yediği esnada Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü kadrosunda görevli polis memuru Nasuh Çulcu tarafından 3 (üç) el silahla ateş edilerek vurulmuş, polis memuru Nasuh Çulcu olay yerinden kaçtığı esnada görevli polisler tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilerek yakalanmıştır. Emniyet Müdürü Hasan Cevher, Hakkari Devlet Hastanesi’nde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuştur.

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürü olarak görev yapıyordu.

LÜTFÜ TÜRKKAN (Kocaeli Milletvekili) – Az önce üzücü bir haber aldık. Hakkâri İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher makamında görevi başındayken ekibinde yer alan bir polis memurunun silahlı saldırısına uğradı. Cevher saldırının ardından olay yerinde yaşamını yitirdi. İl Emniyet Müdür Yardımcımıza Allah’tan rahmet diliyorum; yakınlarına, Emniyet mensuplarına, yüce milletimize başsağlığı diliyorum. İlk gelen bilgileri göre, şehit eden kişi, daha önce İl Emniyet Müdürünün kendisi hakkında soruşturma açtığı bir polis memuru. Dolayısıyla, olayın terör ya da başka bir boyutu yok, tamamen kurum içi bir işleyişi Emniyet Müdürünün hayata geçirmesi sonucu vuku bulan bir hadise. Olayın tüm yönleriyle değerlendirilmesini bekliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir