GündemSağlık

İstanbullulara Uyarı Geldi! İl Sağlık Müdürü Memişoğlu vaka sayılarını yorumladı

Türkiye, toplam aşılamada bugün itibariyle 62 milyonu geçmişken ülkenin dört bir yanındaki uzmanlardan ve yetkililerden de aşı uyarıları gelmeye devam ediyor. İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu da Twitter hesabından yaptığı paylaşımla vatandaşları aşı konusunda uyardı.

İstanbul bazında konuşan Memişoğlu, vaka sayısında artış olduğunu belirterek İstanbulluları uyardı. Aşı çağrısında da bulunan Prof. Dr. Memişoğlu, maske, mesafe ve hijyen kuralını hatırlatmayı da ihmal etmedi.

Prof. Dr. Hakan Memişoğlu’nun sabah saatlerinde yapmış olduğu paylaşım ise şu şekilde:

3 buçuk milyon İstanbullunun aşılandığını açıklayan Memişoğlu, il bazında aşılama hedefinin yüzde 60 olduğunu da sözlerine ekledi.

İstanbul bazında artan vaka sayısı konusunda vatandaşları uyaran Memişoğlu vatandaşlara “Aşı olun” çağrısı da yaptı.

Prof. Dr. Hakan Memişoğlu Kimdir?

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü’nün resmi sitesinden alınan bilgilere göre Hakan Memişoğlu Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1990 yılında mezun olduktan sonra Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde 1995 yılında Genel Cerrahi Uzmanlığını aldı.

1996-1998 yılları arasında SSK Konya Ereğli Hastanesi, PTT Hastanesi ve Bursa Askeri Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

1999-2000 yıllarında Miami Üniversitesi Karaciğer ve Gastrointestinal Transplantasyon ünitesinde bulundu.

2000-2002 yıllarında İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalında Başasistanlık yaptı. 2002 yılı sonunda PTT Hastanesine Başhekim olarak atandı.

2008 yılında Genel Cerrahi Doçenti, 2016 yılında da Genel Cerrahi Profesörü oldu.

2012 yılında İstanbul Anadolu Kuzey Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Tıbbi Hizmetler Başkanı olarak atanan Memişoğlu 2016 yılında da aynı birliğin Genel Sekreterlik görevini yürüttü.

Ekim 2016’da İstanbul İl Sağlık Müdürü olarak atandı.