İş İlanlarıİşkur İş İlanlarıKpss'siz Personel Alım İlanlarıPersonel Alımı

Kamuda çalışacak daimi çöp toplama elemanı alınacak! Başvurular yarın son!

Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) açık iş ilanları üzerinden yeni personel alım ilanı yayımladı. Yayımlanan son personel alım ilanına göre İliç Belediyesi bünyesinde daimi çöp toplama elemanı alınacak. Başvuruların hala devam ettiği personel alım ilanına son başvurular yarın alınacak.

Kamuda daimi çöp toplama elemanı olarak çalışmak isteyenler için yeni bir personel alım ilanı yayımlandı. Yayımlanan personel alım ilanı kapsamında en az ilkokul, en fazla önlisans mezunu adayların başvurabileceği belirtildi. Başvuruda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken özel başvuru şartları haberimizin devamında mevcut.

TALEBE BAŞVURACAK ADAYLARIN DİKKATİNE

A) Kuraya Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

4) Başvuru yapan iş arayanların öncelikliler de dâhil olmak üzere tamamı kura çekimi için ilan sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir. Kamu kurum ve kuruluşu tarafından düzenlenen noter kurası ile genel listeden ve öncelikli listeden açık iş sayısının dörder katı kadar aday sınav yapılmak üzere belirlenir.

5) İşe alınacak işçilerin sadece noter kurasıyla belirleneceği kuraya tabi ilanlarda, öncelikliler de dâhil olmak üzere tüm başvuru sahipleri arasından açık iş sayısı kadar asıl ve ihtiyaç duyulacak sayıda yedek aday doğrudan kura sonucu belirlenebilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre kura çekiminden önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulunduğu ilana işverence davet edildiği hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvurusu kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili ilana başvuruları yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınma işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile ilanı veren kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

BAŞVURUDA BULUNACAK ADAYLARIN DİKKATİNE:

İliç Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere daimi statüde 4 adet Çöpçü mesleğinde işçi alımı yapılacaktır.

Başvuruda bulunacak olan adayların Milli Eğitim Bakanlığı onaylı Çöp Toplama Personel Eğitimi Kurs Sertifikasına sahip olması gerekmektedir.

Talebe başvuru yapan ve nihai listede yer alan aday sayısı açık iş sayınının 4 katını geçmesi durumunda bu adaylar içerisinden noter kurası çekilecektir.

Gerçeğe aykırı belge verenlerin veya beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesine ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumumuzun ve talep sahibi kamu kurumunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır.

Yanlış beyandan kişiler sorumlu olacak, kurumumuza ve talep sahibi kuruma hiçbir sorumluluk yüklenemeyecektir.

Evrak teslim tarihi, sınav yeri ve zamanı İliç Belediye Başkanlığı web sitesinde yayımlanacak olup, başvuranlara ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Talebe ilişkin ayrıntılı bilgi için 04467112003 (İLİÇ BELEDİYE BAŞKANLIĞI)veya 0446 214 1961  (İŞKUR) nolu telefonlardan bilgi alınabilecektir.

İLAN DETAYLARI VE BAŞVURU EKRANI İÇİN BURAYA TIKLAYIN