Ekonomi

Bin TL üzeri parası olanlar için Ziraat Bankası açıkladı!

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası bin TL üzeri parası olanlar için son dakika açıkladı. Banka yaptığı açıklamasında para kazanmak isteyenler için vadeli mevduat hesabını duyurdu. Detaylar haberimizde..

Vatandaşlar paralarını ve birikimlerini genel olarak bankada tutuyor. Ancak bankada duran bu paraların kazanç sağlaması için vadeli hesaba aktarması gerekiyor. Ziraat Bankası bankada duran paraların değerlendirilmesi adına vadeli hesap hakkında tüm müşterilerini bilgilendirdi.

Ziraat Bankası, yaptığı açıklamasında yüzde 17 faiz uygulanacağını duyurarak, “Ziraat Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınızı; Türk Lirası (₺) 1-730 gün arası vadelerde açtırabilirsiniz. Vade bitiminde anaparanızı faiz getirisiyle birlikte geri alabilirsiniz” İfadelerini kullandı.

5 bin TL’si olan bir kişi Ziraat Bankası vadeli hesapta parasını değerlendirdiğinde 32 gün sonunda parasını 5.070,79 TL’ye yükseltiyor.

VADELİ HESAP ÖZELLİKLERİ

Şube kanalımızda 1.000 TL ve üzeri tutarlarla açılan vadeli mevduat hesaplarına faiz oranı uygulanmaktadır.

Ziraat Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınızı; Türk Lirası cinsinden 1-730 gün arası vadeli olarak açabilir, vade bitiminde anaparanızı faiziyle birlikte geri alabilirsiniz.

Vadeli hesaplardan vadesinden önce kısmen veya tamamen iade talebinde bulunulması ve Bankanın bu talebi kabul etmesi hâlinde, hesaba vadesiz faiz oranı uygulanarak ödeme yapılır.

Vadeli Türk Lirası Mevduat Hesabınız; vade bitiminde aksine bir talimat vermediğiniz sürece, aynı vade süresi ve yenileme tarihinde geçerli olan faiz oranı ile yenilenir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir