Ekonomi

PTT’den ihtiyaç sahibi ailelere kefilsiz, şartsız 1.250 TL nakit!

Pandemi döneminde vatandaşların nakit paraya olan ihtiyaçlarının artmasından sonra bankalar peş peşe harekete geçmeye başladı. Kurban Bayramı’nın sonunda nakit ihtiyacı olan vatandaşlar başvuruda bulunarak en az 1.250 TL destek alabilir. Kefilsiz ve şartsız verilen destek kredisinde aylık geri ödemenin sadece 58 TL olduğu belirtildi.

PTT ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara 1.250 TL kredi vereceğini duyurdu. İhtiyaç sahibi olanlara verilen krediye ilişkin tüm detaylar ayrıca açıklandı. Başvuranların bin 250 TL kredi ödemesinin aylık 58.18 TL şeklinde ödeyebileceği belirtildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan PTT, “Nakit ihtiyaçlarınız için, %2,59’dan başlayan faizlerle 36 ay vade ve 30.000 TL ye kadar size en yakın PTT iş yerlerine giderek bilgi ve belgelerinizi iletip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz” ifadelerini kullanarak, başvuruların bizzat PTT şubelerine şahsen yapılması gerektiğini belirtti.

PTT KREDİ BAŞVURUSU

İşyerlerimize kredi kullanma talebiyle bizzat müşterinin kendisinin nüfus cüzdanı veya T.C. kimlik kartıyla başvurması gerekmektedir. Vekaletname ile bir başkası adına kredi kullanılmasına yönelik talepler karşılanmamaktadır.

Kredi işlemlerinde işyerlerimizde bulunan ilgili Bankanın kredi evraklarının doldurulması ve imzalanması gerekmektedir.

Kredi işlemlerinde başvurunun yapılması akabinde tüm kredi değerlendirmeleri ve hesaplamaları Bankalar tarafından yapılmaktadır. Kredi değerlendirme sürecinde Şirketimiz ile herhangi bir bağlantısı olmayan kendisini komisyoncu/aracı olarak tanıtan şahısların ve Şirketimizin herhangi bir etkisi bulunmamaktadır.

Kredi işlemleri esnasında kredi tutarlarından kesilen masraflar Bankalar tarafından alınmaktadır. Kredi tutarlarından dosya masrafı ve sigorta masrafı vb. adlar altında kesilen tutarların iadesi konularında ilgili Banka nezdinde girişimde bulunulması gerekmektedir.

Kredilere ilişkin cayma hakkı işlemleri işyerlerimizden yapılmamaktadır. Bu nedenle Anlaşmalı Bankalar adına işyerlerimizden kredi kullanan müşterilerin, kullanmış oldukları kredilerine ilişkin cayma hakkı taleplerini ilgili Bankaya iletmeleri gerekmektedir.

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

PTT yayımladığı örnek ödeme tablosunda 12, 24 ve 36 ay vade ile ödemelerin şu şekilde olacağını açıkladı:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir