Ekonomi

Altın fiyatları için Ağustos ayı uyarısı geldi! Altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi?

Altın fiyatları yaz kış demeden hareketliliğine devam ederken, vatandaşlar altın fiyatları düşecek mi, yükselecek mi? Sorusunu sormaya başladı. Altın fiyatları ile ilgili uzman isimden Ağustos ayı için uyarı geldi. Altın fiyatları son dönemlerde yaşadığı gelişmelere bağlı olarak dalgalı bir grafik çizmesi yatırımcıları endişelendiriyor.

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, yapmış olduğu açıklamasında dolar kurunun 7,90 seviyelerine kadar düşebileceğini ifade ederken, ellerindeki altını bu dönemde bozduranların pişman olacağını da söyledi.

ALTIN FİYATLARI İÇİN AĞUSTOS AYI TAHMİNİ

İslam Memiş altın fiyatları için yıl sonu dolar ve altın için şu tahmini yaptı:

“Altın ve gümüşün bir miktar değer kazandığını, destek sevilerinin altına kaymak istemediğini yükseliş isteğini koruduğunu görüyoruz.

Altın haftanın son işlem gününde altının gram fiyatının 497-507 aralığında işlemler gerçekleştirdi. Gram altın fiyatı 495- 505 aralığına sıkıştı ama bu hafta 497-507 lira aralığında işlem gördü.

Dolar kurunda bir miktar geri çekilmeler gördük. 8.48-8.58 aralığında işlemler gerçekleştirdi. Dolar kurunda 8.44 lira güçlü bir destek olduğunu görüyoruz.

8.44 seviyesinin altına sarkarsa dolar kurunun 8 lira altına sarkma ihtimali bile olabilir. O yüzden 8.44 seviyesini önemsiyorum ancak 8.50 altındaki rakamlar kısa vade için özellikle dövizle ticaret yapanlar için bir alım fırsatı olduğunu da özellikle belirtmek isterim.

Döviz tarafındaki düşüşlerin kalıcı olmadığını suni özellikle patlama öncesi yani agresif yükseliş öncesi son bir hamle ile alım fırsatı vereceğini tahmin ediyorum”

ALTIN FİYATLARINDA HIZLI YÜKSELİŞLER OLACAK

Altının hızlı bir şekilde yükseleceğinin de altını çizen Memiş, sözlerine “Altının ons fiyatı 1791-1834 dolar aralığında ama yükselişlerin daha hızlı devam edeceğini öngördüğümden dolayı 1800 dolarların altına eğer sarkmalar gerçekleşirse şimdilik böyle bir emare yok.

1808 dolar güçlü bir destek seviyesi. Eğer bu seviye aşağı yönlü kırılırsa tekrar 1790 seviyesini konuşabiliriz ancak altın fiyatlarında hızlı yükselişler bizi bekliyor. Özellikle ağustos ayında 1860-1880 dolar yukarı yönlü kırıldıktan sonra yükselişlerin 1960 dolar seviyesine kadar hızlıca yükseleceğini de görebiliriz. O yüzden altın satmak isteyen çıkmak isteyen yatırımcısını da rehavete kapılmadan sabırla beklemesini ifade edebilirim” şeklinde devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir