GündemSağlık

Son dakika Bakan Koca’dan koronavirüs tedbirleriyle ilgili yeni açıklama!

Türkiye’de açıklanan son 24 saatlik verilere göre vaka sayıları 13 bin bandına dayandı. 1 Temmuz’da normalleşme kapsamına girildiğinde 5-6 bin bandında olan vaka sayılarının hareketlilikten ve aşılamanın düşmesinden dolayı artış göstermesi herkesi telaşlandırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’da az önce sosyal medya hesabı üzerinden bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamasında aşılamanın hızlanması gerektiğini ve şu andaki asıl sorunun tedbirlerin esnetilmesi olduğunun altını çizdi.

“ŞU ANDAKİ SORUN TEDBİRLERİN ESNETİLMESİDİR”

Aşılama çalışmaları çeşitli noktalarda tüm hızı ile devam ediyor. Ancak sadece ilk dozunu olmayanların sayısı azımsanamayacak kadar artmaya başladı. Sürekli aşılamanın önemine dikkat çeken Bakan Koca, yapmış olduğu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 23 milyon kişi henüz aşı olmadı. 2. Dozu olmayanların sayısı 17 milyon. Çift doz aşı olup, 3. Doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım”