Kültür-sanat

Krem Brüle nasıl yapılır? 27 Temmuz MasterChef 2021 Krem Brüle tarifi ve malzemeleri! Pratik Creme Brulee yapımı

MasterChef 27 Temmuz yeni bölümde yarışmacılar bir üst tura geçebilmek için Krem Brüle yemeğini yapmaya başladı. Ekran başından da nefeslerini tutarak takip eden izleyenler de internet üzerinden – tarifi ve malzeme listesi araştırmaya başladı. İşte 27 Temmuz MasterChef 2021 Krem Brüle tarifi ve malzeme listesi

MasterChef düello heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Jüriler bu akşam yarışmacılardan Krem Brüle yapmalarını istedi. Yarışmacılarda bir üst tura çıkabilmek için tüm kabiliyetlerini gösterdi. Peki, meşhur Krem Brüle yemeği nasıl yapılır? Krem Brüle tarihi ve malzemeleri ile pratik Krem Brüle yapımı haberimizde

KREM BRÜLE İÇİN GEREKLİ MALZEMELER

400 ml. krema

100 ml. süt

5 adet yumurta sarısı

60 gram toz şeker

2 ml. vanilya özütü

40 gram toz şeker(üzeri için)

KREM BRÜLE NASIL YAPILIR?

Süt ve kremayı karıştırıp kaynaması için ocağa koyun. Bu esnada yumurta sarıları,vanilya özütü ve şekeri içindeki şeker iyice eriyinceye kadar çırpın. Kaynayan karışımı yumurta ve şekere azar azar ekleyerek karıştırın. Karışımı içinde hiç bir kalıntı kalmaması için iki kez süzün.

Süzdüğünüz karışımı en az on dakika dinlendirin bu süreyi köpük tamamen çökene kadar uzatabilirsiniz. Son kalan köpükleri de kaşıkla alıp karışımı çok derin olmayan fırın kaplarına paylaştırın.

Fırın kaplarını içine temiz bir bez serdiğiniz derin bir tepsiye yerleştirin. Varsa ufak köpükleri de peçete yardımı ile alın. Tepsiye kapların yarısına gelecek kadar sıcak su koyup 125 derecelik fırında 35-40 dakika pişirin. Fırından çıkan tatlılar hala hafifçe yumuşak olmalı. Tatlılar önce oda sıcaklığında soğutulup sonrasında en az üç saat buzdolabında dinlendirilmeli.

Soğuyan ve dinlenen tatlıların üzerine ince bir katman halinde şeker serpin ve pürmüz yardımı ile yakın. Karamel katmanı tekrar sertleşene kadar beş dakika bekleyin. Pürmüzünüz yoksa şekeri tavada eritip ince bir katman halinde tatlınızın üzerine dökebilirsiniz. Afiyet olsun.