Genel

Meteoroloji’den korkutan uyarı! Sıcaklıklar bu bölgelerde 40 dereceyi aşacak!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından korkutan bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre aşırı sıcaklar önümüzdeki hafta ülke genelinde etkisini gösterecek. Vatandaşlar meydana gelen yangın sonrasında yağışın olup olmayacağı konusunda araştırma yaparken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü sıcaklık haritasını paylaşarak, bazı bölgelerde sıcaklığın 40 dereceyi bulacağını duyurdu.

Meteoroloji tarafından paylaşılan sıcaklık haritasına göre hava sıcaklığı Marmara Bölgesi’nde 40, Akdeniz’de 41, Ege’de ise 43 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

MGM, 5 gün için beklenen en yüksek sıcaklık tahminlerine ilişkin önemli bir harita paylaştı. Yapılan paylaşımda Marmara, Akdeniz ve Ege Bölgesi’ndeki aşırı sıcaklığa dikkat çekti.

Yayımlanan haritaya göre hava sıcaklığının Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında mevsim normallerinin 5-8 derece üzerinde diğer yerlerde de mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin edildiği belirtildi.

Marmara’da hafta boyunca 36-40 derece Ege’de 39-43 derece Akdeniz’de ise 41-43 derece arasında sıcaklıkların olması bekleniyor. Özellikle rüzgarın Akdeniz bölgesinde iç kesimlerde kuvvetli olarak esmesi beklendiği için vatandaşların dikkatli olması gerektiği belirtildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir