Sağlık

BioNTech aşısı olacaklar dikkat! Bakan Koca’dan son dakika açıklaması!

Türkiye aşılama çalışmalarına büyük bir hızla devam ederken, BioNTech aşısı olacakları yakından ilgilendiren önemli bir gelişme yaşandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaptığı açıklamasında ülkemize yapılacak olan BioNTech aşılarının sevkiyatında azalma olması sebebiyle, vatandaşların randevu olmadan gelmemesini istedi.

Koronavirüs salgını yayılmaya ve vaka sayılarını artırmaya devam ediyor. Artış gösteren vaka sayıların azaltmak adına uzmanlar aşı olunması gerektiğinin altını çiziyor. Konuyla ilgili Fahrettin Koca tarafından aşı tedariki ile ilgili bir açıklama geldi. Açıklama BioNTech aşısı olacakları yakından ilgilendiriyor.

Açıklama Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından Twitter üzerinden yapıldı. Bakan yaptığı açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“MERHABA. Çarşamba günü aşacağımız bir gelişme var. BioNTech aşısının üretiminde yaşanan aksama sebebiyle ülkemize sevkiyatta birkaç gün azalma olacak. Bu aşıyı tercih edenlerin aşı olmaya randevu almadan gelmemesini rica ediyorum. Anlayışınız için sağ olun. Sinovac’ta aksama yok”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir