EğitimGenelGündem

Bakan Özer’den öğretmen adaylarına atama açıklaması geldi

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, bugün Şırnak’ta okul açılışına katıldı. Öğrencilerin, öğretmenlerin ve eğitim çalışanlarının sağlıklı bir ortamda eğitim ve öğretim faaliyetlerini sürdürebilmeleri için gereken tüm hazırlıkları yaptıklarını bildiren Bakan Özer, açılış sırasında öğretmen adayları için atama tarihi de verdi: “3 Eylül’de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacağız.”

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “3 Eylül’de 20 bin öğretmenin 81 ilde okullara atamasını yapacağız. Şırnak’taki öğretmen ihtiyacını göze alarak bu 20 bin öğretmenin yüzde 10’unu yani 2 binini Şırnak’a veriyoruz.” dedi.

TOKİ Şehit Bayram Tatar İlkokulunun açılış törenine katılan Bakan Özer törende yaptığı konuşmada, yüz yüze eğitimin sağlıklı koşullar altında devam edebilmesi için de bazı açıklamalarda bulundu:

“81 ilde, ilçelerde, beldelerde maskeden dezenfektana kadar okullarımızın sağlıklı bir şekilde kapanmadan, yüz yüze eğitime devam edebilmesi için her türlü önlemi aldık. Tüm öğretmen ve öğrencilerimizin belirlenen kurallara riayet etme konusunda azami hassasiyet göstereceklerine inanıyorum. Özellikle 1,5 yıldan beri parçalı bir şekilde okulların açılmasından sonra Bakanlığımızın 5 gün tüm kademe ve sınıf seviyelerinde okulları açmasıyla ilgili Sağlık Bakanlığıyla birlikte belirlenmiş kurallara velilerimiz, öğretmenlerimiz, çalışanlarımız ve öğrencilerimiz tarafından hassasiyetle riayet edilmesi ve uyulması okullarımızın açık kalmasında en kritik konulardan biridir. Biliyorum ki ve inanıyorum ki kurallara riayet edersek okullarımızı açık tutmaya devam edebiliriz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir