Gündem

Yarın dışarı çıkacaklar dikkat! Birçok ile çok kuvvetli yağış geliyor

Meteoroloji‘nin yapmış olduğu son değerlendirmelere göre bugün (5 Eylül Pazar) ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Tekirdağ ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Ancak Pazartesi günü yine aynı bölgelerde gök gürültülü sağanak yağışlar görülecek. Haritalı hava durumunu haberimizde bulabilirsiniz…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmeler , Marmara’nın doğusu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Kırklareli, Tekirdağ ve Artvin çevrelerinin sağanak yağışlı olacağı yönünde. Rüzgarın ise Marmara ile Kuzey Ege’de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli olarak esmesi bekleniyor. Hava sıcaklıkları ise kuzey ve iç kesimlerde mevsim normallerinin 2-6 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

6 Eylül Pazartesi günü için beklenen hava durumu ise şöyle:

Değerlendirmelere göre, yarın Marmara Bölgesi, Karadeniz Bölgesi  ve Akdeniz’de iki ilimizde kuvvetli sağanak yağış olması bekleniyor. Haftanın ilk iş günü olduğundan ve okullar da açıldığından, kuvvetli yağış nedeniyle yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmalısınız. Uzmanlar özellikle trafikte dikkatli olunması gerektiğinin altını çiziyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir