Öğretmen

Aday Öğretmenlerin Maaşı Ne Kadar?

Şubat ayı içerisinde ataması gerçekleştirilen 30.000 tane aday öğretmen ne zaman maaş almaya başlayacak? Aday öğretmenler ilk olarak maaşını ne zaman alacaklar, aday öğretmenlerin alacakları maaşı tam olarak ne kadar olacak? İşte bu haberimizde sizlere Milli Eğitim Bakanlığının verilerine göre stajyer olan öğretmenlerin alacakları ilk maaş konusundaki bilgileri aktaracağız…

Yeni başlamış olan bir bekar ve de çocuksuz öğretmenin maaşı şu an içerisinde 2 bin 600 Lira civarında. Yeni aranmış olan bir aday öğretmen ise 2 bin 600 Lira civarında bir maaş almaya başlayacak. Fakat bu atanmış olan öğretmen evli ise ve de eşi çalışmıyor ise maaşına ilave bir şekilde 190 Liralık aile yardımı, çocuğu var ise ve de bu çocuğu 6 yaşından küçük ise 40 Lira da çocuk yardımı alacaktır.

Aday öğretmenler ek ders ile alakalı bir ücret alır mı?

Aday öğretmenler fiili bir şekilde derse girmeyecekleri için ek ders ile alakalı bir ücreti alamayacaklardır. Eylül ayı itibari ile ek ders ücretini almaya başlayacaklardır.

Aday öğretmenler herhangi bir şekilde harcırah alır mı?

İlk kez göreve başlayacak olan öğretmene ve de memura hiç bir şekilde harcırah verilmez. Bu öğretmen yer değiştirmiş olduğu zaman harcırah alacaktır.