Gündem

Covid19 aşısı öldürüyor demişti! Acı haber geldi

Kütahya Eczacılar Odası Haysiyet Kurulu Üyesi, Eczacı Cemile Berra Tüfekçibaşı daha önce yaptığı açıklamalarında koronavirüsü aşısının 2 sonra öldüreceğini iddia etmişti. Tüfekçibaşı bu açıklamasından 1 hafta sonra koronavirüsü nedeni ile hayatını kaybetti.

AŞI OLMAYIN TAVSİYESİ VERDİ

Eczacı Tüfekçibaşı’nın yakın çevresine sürekli olarak “Ben farmakolji okudum. Kesin bilgi. Kovid aşıları uygulandıktan 2 yıl sonra ölüme yol açıyor. Ben ölmek istemiyorum. Bu yüzden asla aşı olmayacağım. Sizlere de tavsiyem aşı olmayın” dediği belirtildi.

1 HAFTA SONRA HAYATINI KAYBETTİ

Konu ile ilgili olarak Sabah gazetesinden İhsan Tunçoğlu’nun aktardıklarına göre arkadaş grubuna da aynı tavsiyeyi veren Tüfekçibaşı 1 hafta sonra koronavirüsüne yakalandı.

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Tüfekçibaşı burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

VALİ ÇELİK’TEN AÇIKLAMA

Yaşanan bu durum hakkında sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Kütahya Valisi Ali Çelik şu ifadelere yer verdi:

“Kütahya Eczacılar Odası haysiyet Kurulu Üyesi, Eczacı Cemile Berra Tüfekçibaşı’nın Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmesinden dolayı, meslektaşlarına başsağlığı, kendisine Allahtan rahmet diliyorum”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir