GündemSağlık

SON DAKİKA! Koronavirüs nedeniyle bir sınıf daha karantinaya alındı

Yüz yüze eğitime geçişin bilançosu günbegün ortaya çıkıyor… Gelen bir son dakika haberine göre Edirne Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda bir sınıfta 4 öğrencinin koronavirüs testleri pozitif sonuç verdi. Bunun üzerine tüm sınıf karantina altına alındı. Evlerine gönderilen sınıftaki öğrenciler 14 gün boyunca uzaktan eğitim alacaklar.

Edirne Kırkpınar Ağası Alper Yazoğlu Ortaokulu’nda bir sınıfta öğrencilerde korona virüs belirtileri tespit edildi. Hızlıca öğrencilere korona virüs testi yaptırıldı. 4 öğrencinin korona virüs testi pozitif çıkınca sınıfta bulunan tüm öğrenciler evlerine gönderildi. Bu öğrencilerin 14 gün boyunca uzaktan eğitim alacakları öğrenildi.

VAKALAR HIZLA ARTIYOR

Veli-Der Derneği Edirne Başkanı Benay Gürsel, Edirne’de bazı okullarda korona virüs vakalarının artmaya başladığını öne sürerek, “Edirne’de iki sınıf karantinada. Ancak diğer okullardan da pozitif vaka haberlerini maalesef alıyoruz. Vakalar 14-15 gün geçtikten sonra yavaş yavaş başlar diye düşünüyordum ama Edirne’de çok hızlı oldu vaka artışı” dedi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de geçtiğimiz günlerde 198 sınıfta koronavirüs nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildiğini açıklamıştı. Bu sayının giderek artmasından endişe ediliyor.