Bilim, TeknolojiGenelGündemSağlık

SON DAKİKA! BioNTech’ten kritik aşı açıklaması geldi!

Aşıda BioNTech kanadından flaş bir açıklama geldi! Pfizer ve BioNTech yaptıkları açıklamada, Covid-19 aşılarının 5 ila 11 yaş arası çocuklarda güçlü bir bağışıklık tepkisi oluşturduğunu söyledi.

Şirketler, Faz II ve III klinik denemelerinde, aşının 5 ila 11 yaşındaki çocuklarda, daha önce 16 ila 25 yaşındakilerde gözlemledikleriyle eşleşen bağışıklık tepkisi oluşturduğunu söyledi.

Pfizer CEO’su Albert Bourla, “Temmuz ayından bu yana, ABD’de pediatrik Covid-19 vakaları yaklaşık yüzde 240 arttı” derken, “Bu deneme sonuçları, 5 ila 11 yaş arası çocuklar için aşımızın onaylanması için güçlü bir temel sağlıyor ve bunları acilen FDA’ya ve diğer düzenleyicilere sunmayı planlıyoruz” diye konuştu.

6 AY-5 YAŞ İÇİN DE BAŞVURU YAPILACAK

Geçtiğimiz günlerde Pfizer’in Kasım ayında 6 ay ile 5 yaş arasındaki çocuklara COVID-19 aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’ne başvuracağı da duyurulmuştu. Pfizer şirketi finans direktörü Frank D’Amelio, yaptığı açıklamada, Pfizer ve BioNTech şirketlerinin Kasım’da 6 ay ve 5 yaş aralığındaki çocuklara Kovid-19 aşısı yapılması için ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) onay almak için başvuruda bulunacaklarını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir