Gündem

Sağlık Bakanlığı Kovid-19 salgının da 10 il için alarm verdi! Bakanlık korkutan haberi son dakika duyurdu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Koca açıklamalarında haftalık coronavirüs sayısını açıkladı. Bu doğrultuda Bakan Koca açıklamalarında “Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz” ifadelerini kullandı.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca 18-24 Eylül arası haftalık coronavirüs vaka sayılarını paylaştı. Bu konuya ilişkin Sağlık Bakanı Koca sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Bakan Koca bu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“18-24 Eylül arasında, 100.000 kişi içinde BİR HAFTALIK TOPLAM yeni Covid-19 vaka sayısı neydi? Yaşadığınız, gidip geldiğiniz ildeki durumu haftalık İnsidans haritamızdan öğrenebilirsiniz.”

EN ÇOK VAKA ARTIŞI OLAN 10 İL

18-24 Eylül arasında vaka yoğunluğu bir önceki haftaya göre EN ÇOK ARTAN 10 İLİMİZ de paylaşıldı. Bu kapsamda bu illerimiz “Zonguldak, Kırşehir, Düzce, Bursa, Bolu, Kars, Bartın, Kütahya, Kocaeli, Bilecik” şeklinde oldu. Ayrıca bu illerden birindeyseniz şimdi daha dikkatli olmanız gerektiği nihai çözümün aşı olduğu ve tedbirlerin vazgeçilemez olduğu ifade edildi.