EkonomiGündem

Belediye yarışma düzenliyor! 100 bin liraya kadar ödül verilecek! İşte yarışmanın konusu ve tüm detaylar

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından Resmi Gazete’de bir ilan yayımlandı ve bu ilanda fikir yarışması düzenleneceği çeşitli ödüller verileceği ve ödüllerin 100 bin liraya kadar çıktığı belirtildi. Yarışmanın şekli ve türü hakkında yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

YARIŞMANIN TÜRÜ

“Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 23. Maddesi ve Mimarlık, Peyzaj Mimarlığı, Mühendislik, Kentsel Tasarım Projeleri, Şehir ve Bölge Planlama ve Güzel Sanat Eserleri Yarışma Yönetmeliği doğrultusunda serbest, ulusal ve tek aşamalı, mimarlık, şehir planlama ve peyzaj mimarlığı meslek disiplinlerinin katkısını gerektiren bir fikir yarışmasıdır.”

YARIŞMANIN KONUSU

Yarışmanın konusu ise şöyle oldu:

Yarışma alanından kullanıcının memnuniyet düzeyini arttıran, alanın bütününde ulaşım ve kullanım ilişkilerini düzenleyen kentsel, yenilikçi ve geleceğe yönelik mekan imgelerini güçlendiren çevre, yaşam kalitesini ve kentin tarihi kimliğine katkı sağlayan peyzaj ve yapı önerileriyle yenilikçi tasarımların projelendirilmesi konusudur.

Yarışmanın yeri ilimiz, Eyyübiye İlçesi Yusuf Paşa Mahallesi Sınırlarında yer alan yaklaşık 5,797.00 m2 büyüklüğünde olan Kızılay Özel Proje Alanı; Geleneksel Ticaretin ve İnanç Turizminin en yoğun olduğu Balıklıgöl Havzasına ve Hanlar Bölgesine yaklaşık 1,5 km uzaklıkta, Köprübaşı Mevkiinde bulunan Hacı kâmil Konağı ile kuzeybatısında yer alan Millet Hanı’na yakınlığı ile şehir merkezinin odak noktasındadır.

ARANAN ŞARTLAR

Yarışmaya katılacaklarda aranan koşullar ise şöyle:

a. Tüm katılımcıların meslekten men cezalısı olmaması gerekmektedir. Ekip temsilcisinin Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı disiplinlerinden olması zorunludur.

b. Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama ve Peyzaj Mimarlığı disiplinlerinden herhangi birini sağlayan yarışmacılar bireysel olarak yarışmaya katılım sağlayabilir.

c. Mimarlık ve mühendislik bölümlerinde öğrenim gören öğrenciler ekibe dahil olabilir ve yardımcı olarak görev alabilirler.

d. Yarışmada, yardımcı olarak görev alacak öğrenciler, öğrenci belgesini kimlik zarfında İdare’ye ibraz etmek zorundadır.

e. Jüri üyelerini ve raportörleri belirleyen ve atayanlar arasında olmamak,

f. Jüri üyeleri (danışman, asli, yedek) ve raportörlerle bunların 1. dereceden akrabaları, ortakları, yardımcıları ve çalışanları arasında olmamak,

g. Jüri çalışmalarının herhangi bir bölümüne katılmamak, h. Yarışmayı açan idarede, yarışma ile ilgili her türlü işlemleri hazırlamak, yürütmek, sonuçlandırmak ve onaylamakla görevli olmamak,

i. Yarışmayı açan idare adına hareket eden ve söz konusu yarışma çalışmalarında yer alan danışmanlar ile bunların çalışanları arasında olmamak,

j. Yarışmayı düzenleyen Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi personeli ve çalışanı olmamak,

k. 4734 ve 4735 sayılı Kanunlardaki hükümler ve yönetmelikler gereğince geçici ve sürekli olarak kamu ihalelerine katılmaktan yasaklı olmamak

Yarışma takvimi ve ödüller ise şöyle oldu:

Yarışmanın Ödülleri;

1. Ödül 100.000 TL

2. Ödül 75.000 TL

3. Ödül 50.000 TL

Mansiyon ödülleri;

1. Mansiyon 20.000 TL

2. Mansiyon 20.000 TL

3. Mansiyon 20.000 TL

4. Mansiyon 20.000 TL

5. Mansiyon 20.000 TL

Kılavuz için TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir