DünyaGenelGündemİş İlanları

Yurtdışında çalışmak isteyenler! İrlanda’ya birçok meslekten işçi alınıyor! En düşük 17 bin TL ile yurtdışında kariyer fırsatı için…

Avrupa’nın ada ülkelerinden biri olan İrlanda, yaşam koşullarının elverişliliği ile biliniyor. İngiltere’ye de 1 saatlik uçuş mesafesinde bulunan İrlanda, nüfus yoğunluğunun azlığı ve sürekli olarak duyulan iş gücü ihtiyacı ile de ünlü. Hem dil öğrenirken hem de gelir elde etme imkânı sunan ülke ayrıca birçok meslek grubundan da düzenli olarak alım yapıyor. İşte Avrupa’nın en güzel ülkelerinden birinde yaşama, çalışma ve kariyer yapma fırsatının detayları…

En Çok Tercih Edilen Meslekler Hangileri?

Diğer Avrupa Birliği ülkelerine kıyasla İrlanda’da iş imkânı çok daha fazla. İşe alım oranı yüzde 70 olan bu ülke aynı zamanda dünya çapında 6. en kaliteli ekonomiye sahip olan ülke.

Son zamanlarda ilerleyen teknoloji kapsamında da en çok tercih edilen meslekler aşağıdaki gibidir:

Bilişim Teknolojileri Uzmanlığı,

Yazılım Mühendisliği,

Bilgisayar Mühendisliği,

Denetçi,

Muhasebeci,

Uyum Müdürü.

İnşaat Mühendisliği,

Saha Metraj Şefi.

İrlanda’da yaşama fırsatı bulan göçmenler ise en çok aşağıdaki meslek gruplarını tercih ediyor:

Konaklama ve yemek sektörü,

Bilişim teknolojileri ve iletişim uzmanlığı,

Fabrika üretimi,

İnşaat.

Çalışma Vizesi Nasıl Alınır?

İrlanda çalışma vizesi, İrlanda sınırları içerisinde maaşlı veya maaşsız bir işte çalışmayı, ücretli veya ücretsiz stajyerlik yapmayı sağlayan vize türü olarak biliniyor ve iki şekilde alınabiliyor:

İlk olarak İrlanda kısa dönem çalışma vizesi, İrlanda’da 90 gün veya 90 günden daha kısa kalınacak durumlarda alınması gereken İrlanda vizesi olarak tanımlanıyor. İrlanda D tipi çalışma vizesi ise İrlanda’da 90 günden daha uzun süreli durumlarda başvurulan İrlanda vizesi şeklinde nitelendiriliyor. İrlanda D tipi çalışma vizesi alındıktan 180 gün sonra oturma iznine başvurmak gerekiyor.

İrlanda’da Asgari Ücret Ne Kadar?

İrlanda’da verilen en düşük aylık maaş 1,656.20 Euro olarak açıklandı. Bu da Türk Lirası ile 17,012.75 TL’ye tekabül ediyor. Siz de yurtdışı kariyer sitelerinde İrlanda iş ilanlarını araştırabilir, gerekli anlaşmalar sağlandığında çalışma vizesi başvurusunda bulunabilir ve yurtdışına bu refah dolu ülkeyle açılarak yaşam koşullarınızı iyileştirebilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir