EkonomiGündem

Vatandaşlara bir güzel haber daha duyuruldu: Elektrik faturalarına indirim yapılıyor

Yüksek gelen faturalardan dolayı şikayet eden vatandaşlara güzel bir haber verildi. Bu konu hakkında açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada 2 yıllık sözleşme imzalayanların elektrik faturaları için daha az para ödeyecekleri ifade edildi. Ayrıca açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Enerjicell’ye geçerek 24 ay kalma sözü verin, Aktif Enerji Bedeli üzerinden %5 indirim kazanın”

YÜZDE 5 ORANINDA İNDİRİM

Türkiye’de elektrik tüketimi 2.400 kWh üzerinde olanlar “Serbest tüketici” olarak değerlendiriliyor. Serbest tüketiciler elektrik tedarikçilerini kendileri seçebiliyorlar. Bu doğrultuda Enerjicell bir açıklama yaparak Enerjicell’e geçenlere yüzde 5 oranında indirim uygulanacağı belirtildi.

TARİFENİN DETAYLARI AÇIKLANDI

Konu ile ilgili olarak tarifenin detayları şöyle ifade edildi:

Regülatif düzenlemelere göre, bir önceki takvim yılında veya içinde bulunulan yılda, elektrik tüketimiz 2.400 kWh’in üzerinde ise «Serbest Tüketici» olarak Enerjicell’li olabilirsiniz. (Aylık kullanımda yaklaşık 82 TL ve üzeri fatura tutarı olarak düşünülebilir)

Taahhüt süresi olan 24 ay boyunca, aylık faturalara Aktif Enerji Bedeli üzerinden %5 indirim yansıtılır.

Elektrik perakende satış tarifesi aktif enerji birim fiyatına artış gelmesi durumunda, %5 indirim yeni birim fiyat üzerinden hesaplanır.

İndirim taahhüt süresi olan 24 ay boyunca geçerlidir.

Enerjicell, tarifeyle ilgili detayları değiştirme hakkını saklı tutar.

ANLAŞMA NASIL OLACAK?

Serbest tüketici olma hakkına sahip ve bu hakkını kullanmak isteyen mesken tüketicisinin Kurumumuzdan lisans almış tedarik şirketlerinden herhangi birisiyle ikili anlaşma imzalaması gerekir. Bununla birlikte ikili anlaşma gerçek veya tüzel kişiler arasında özel hukuk hükümlerine tabi olarak, elektrik enerjisi ve/veya kapasitenin alınıp satılmasına dair yapılan ve Kurul onayına tabi olmayan ticari anlaşmalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir