EkonomiGündem

Asgari ücret maaş alan herkesi ilgilendiren gelişme! Müjdeli haber resmen duyuruldu

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin asgari ücret olarak maaş alan bekar, evli, çocuklu vatandaşları ilgilendiren çok önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Bilgin açıklamalarında önümüzdeki günlerde asgari ücret görüşmelerinin başlayacağını belirterek bu görüşmeler ile asgari ücrete yapılacak olan zammın da belirlenmiş olacağını ifade etti.

BAKAN BİLGİN AÇIKLAMA YAPTI

Bu sene asgari ücretin ne kadar zamlanacağı herkes tarafından merak ediliyor. Özellikle geçinmekte zorlanan vatandaşlar sıklıkla asgari ücret zammı için taleplerini gündeme getiriyorlar. Bu doğrultuda Afyonkarahisar’da düzenlenen “Türk-İş’in Bölgesel Şube Başkanları ve İl Temsilcileri Semineri”nde konuşan Bakan Bilgin, asgari ücrete değindi ve çeşitli değerlendirmeler yaptı.

Bakan Bilgin burada yaptığı konuşmada, önümüzdeki dönem asgari ücret görüşmelerinin başlayacağını ifade ederek, bu görüşmenin bütün sosyal alanları düzenleyeceğini bildirdi.

ARALIK AYINDA BELLİ OLMASI BEKLENİYOR

Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu çalışmalarına geçtiğimiz yıl 5 Aralık’ta başlamıştı. 2022 yılı için Asgari ücret miktarının Aralık ayında belli olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir