GenelGündemİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel AlımıSözleşmeli Personel Alım İlanları

Resmi Gazete’de yayımlandı: Kamuya 3 farklı alandan sözleşmeli personel alınacak! Büro personeli, teknisyen, güvenlik görevlisi alım ilanı

Resmi Gazete’de yayımlanan kamu alımları ilanlarına göre Gaziantep Üniversitesi, sözleşmeli personel alımına çıktı. Rektörlüğün vermiş olduğu ilana göre kurum bünyesine en az ön lisans mezunu büro personeli, teknisyen ve güvenlik görevlisi alımları gerçekleşecek. İlana son başvuru tarihi ise 29 Ekim olarak belirtildi. Kamu personeli alımına dair tüm detayları sizlerle paylaşıyoruz.

Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü’nün resmi ilan duyurusu şu şekilde:

“Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara” göre, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca Üniversitemize bağlı birimlerde istihdam edilmek üzere, 2020 yılı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle, yazılı ve sözlü mülakat yapılmaksızın 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4. maddesinin B fıkrasına göre istihdam edilmek üzere sözleşmeli personel alınacaktır.”

Bu açıklama doğrultusunda kurum bünyesinde kamu personeli olarak çalışmak üzere aşağıdaki tabloda belirtilen şekilde alımlar yapılacak:

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesindeki genel şartlara uymak,

KPSS (B) grubu sınavlardan lisans mezunları için 2020 KPSSP3, ön lisans mezunları için 2020 KPSSP93, lise mezunları için ise 2020 KPSSP94 puanı esas alınacak.

ÖZEL ŞARTLAR

Başvuracak adayların, başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekiyor.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumlundan, emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

BAŞVURUDA İSTENEN BELGELER

Başvuru formu (https://www.gantep.edu.tr)

2020 KPSS (B) grubu sınav sonuç belgesi

e-Devlet üzerinden alınacak mezun belgesi

Kimlik Fotokopisi

Başvurular 29 Ekim’e kadar Gaziantep Üniversitesi Rektörlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na şahsen veya posta ile yapılacak. Başvuru fırsatını kaçırmayın!