EkonomiGündem

Altın fiyatları rekor üstüne rekor kırdı! İşte güncel gram altın fiyatları

En son geçtiğimiz yıl 6 Kasım’da tarihi seviyesi olan 540 lirayı gören gram altın, dolar/TL’deki hızlı yükselişi takip ederek yükseliş trendini sürdürüyor. Gram altın 535 lira seviyesine kadar çıkmıştı. Bu yükseliş devam ederse tarihi rekor kırılmış olacak.

REKOR SEVİYEYE ULAŞACAK

Gram altın, Dolar/TL ve küresel altın fiyatlarındaki yükselişle tüm zamanların gün kapanış zirvesine yakın bir seyir izliyor. Eğer gram altın fiyatı bugün 540 TL’ye ulaşır ya da günü 534 TL’nin yukarısında kapatırsa yeni bir rekor seviye görülmüş olacak.

Konu ile ilgili olarak ABD’nin enflasyon verisi açıklamasının ardından hızla yükselen ons altın 1.800 doları gördüğü hatırlatıldı ve geçtiğimiz cuma gününden bu yana gerileyen ons altın, varlık alımı azaltımı takvimine dair beklentilerin fiyatlamalardan etkilenmişti. Üretimdeki düşüşün yarattığı belirsizliklerle yeniden yükselen ons altın, salı günü 1.775 dolar civarında işlem görüyor.

535 LİRAYA KADAR TIRMANDI

Gram altın geçtiğimiz haftayı 530 lira seviyesinden kapatarak bu yılın zirvesine ulaşmıştı ve dolar/TL’deki yükselişle birlikte küresel altın fiyatlarını takip etmeye devam ediyor. Pazartesi günü 526 lira seviyesinde bulunan gram altın küresel altın fiyatları ve dolar/TL’deki paralel yükselişle 535 TL’ye kadar tırmandı.

Geçtiğimiz yıl 6 Kasım’da gün içi 540 TL’ye ulaşarak tüm zamanların zirvesini gören gram altın, daha sonra günü 534 TL’de kapatarak rekor gün kapanış seviyesine ulaşmıştı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir