EkonomiKamu PersonelleriKpss B Memur Alım İlanlarıPersonel Alımı

OGM Memur ve Kamu Personeli Alacak: Başvuruda Son Gün Bugün!

Orman Genel Müdürlüğü bünyesine düz memur alımı ve kamu personeli alımı ilanının yayınlanmasının ardından başlayan başvurular 20 Ekim 2021 (Bugün) bitiyor.

Orman Genel Müdürlüğü (OGM ) tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile müdürlük bünyesine 47 düz memur alımı ve kamu personeli alımı yapılacağı duyurulmuştu. Yapılan bu açıklama sonrası başlayan başvurular 20 Ekim 2021 tarihinde bitiyor.

OGM 2021 Personel Alımında Sözlü Sınavı Yok

OGM tarafından 2021 yılında yapılacak bu personel alımında adayların seçimi sadece adayların KPSS B grubu puanı esas alınacak ve puan sıralamasına göre personellerin ataması yapılacak. Yapılan açıklamaya göre yazılı ve sözlü yapılmayacak.

Kamu işçi alımı unvanları öyle sıralandı. OGM bünyesine lisans mezun 2 biyolog, lisans mezun 2 kişi ve 20 kişi önlisans mezun büro memuru, 1 kişi Tekniker, 6 kişi lise mezun şoför alımı yapacak.

OGM Asgari KPSS Puanı Kaç?

Orman Genel Müdürlüğü personel alımında adayların 2020 yılında düzenlenen KPSS P3, P93, P94 puan türünden en az 70 puan almış olması şartı aranmaktadır.

OGM 14 Büro Personeli Alımı

OGM ilanında 47 personel alımında en çok alım 14 Büro Personeli alımı ile başı çekiyor. Büro memuru olarak alınacak personel adaylarının önlisans KPSS P93 puanının en az 70 olması gerekmektedir. Muhasebe, Bilgisayar destekli muhasebe, Bilgisayarlı muhasebe ve vergi uygulamaları, muhasebe ve vergi uygulamaları bölüm mezunu olmaları şartları bulunmaktadır.

2021 Yılı OGM Personel Alımında Başvuru İşlemleri

2021 yılı OGM personel alımı başvuruları “isealim.ogm.gov.tr” adresinde bulunan giriş ekranıyla e devlet şifreleri kullanılarak 20 Ekim 2021 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. OGM tarafından yapılan açıklamada verilen bu başvuru süresinin uzatılmayacağı ve yukarıda belirtilen başvuru şeklinden başka şekillerde yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği belirtildi.

Sonuçlar 27 Ekim’de Açıklanacak

Başvuru yapan adaylar KPSS puan sıralaması esas alınarak yerleştirilecekler yerleştirme sonuçları 27 Ekim 2021 tarihine kadar yukarıda belirttiğimiz adreste yine e devlet şifresi girilerek öğrenilebilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir