Gündem

Koronavirüs vaka sayısının artmasının ardından kapanma kararı alındı! O ülkede 30 Ekim ile 7 Kasım arası çalışmama haftası ilan edildi

Rusya Devlet Başkanı Putin çok önemli kararı duyurdu. Bu doğrultuda 30 Ekim-7 Kasım aralığını Kovid-19 vakalarının artması nedeniyle çalışmama haftası ilan edildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, hükümet üyeleriyle Rusya’da yayılmaya devam eden yeni tip kooronavirüs (Kovid-19) salgınıyla ilgili çevirimiçi toplantı düzenledi.

ÇALIŞMAMA HAFTASI İLAN EDİLDİ

Putin, daha önce Başbakanı Yardımcısı Tatyana Golikova’nın getirdiği öneriyi destekledi. Bu doğrultuda 30 Ekim ile 7 Kasım arası çalışmama haftası ilan edildi.

Putin açıklamalarında gereklilik durumunda çalışılmayan günlerin 7 Kasım’dan sonrasında da devam ettirilebileceğini belirtti ve bölge yöneticileri belirlenen tarihi beklemeden kısıtlama programını uygulamaya koyabilecek.

DESTEK ÖNERİSİNİ DE DESTEKLEDİ

Bunun yanı sıra Rus Lider Putin ayrıca Rusya Başbakan Yardımcısı Andrey Belousov tarafından dile getirilen, pandemiden olumsuz etkilenen küçük ve orta ölçekli işletmelere çalışan başına asgari ücret tutarında bir kerelik hibe ödeme girişimini destekledi.

Koronavirüsün Delta varyantının yayılmaya devam ettiği Rusya’da ölümler ve vaka sayıları rekor seviyelerde seyretmeye devam ediyor. Rusya’da son bir günde bin 28 kişinin Covid-19’dan hayatını kaybettiği açıklandı. Bu, salgının başından beri ülkede kayıtlara geçen en yüksek günlük can kaybı sayısı oldu.