Gündem

Bakan Koca’dan “Okullar Kapanacak Mı” Sorusuna Yanıt!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada “Okullar kapanacak mı” sorusuna yanıt verdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından resmi sosyal medya hesabı Twitter’dan açıklamalarda bulundu. Bakan Koca, en çok merak edilen okulların kapanması konusunda “En net şekilde ve kararlı bir tavırla okullarımızın kapanmasının asla gündem olmayacağını bir kez daha ifade ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın açıklamasının tamamı şu şekilde;

Kıymetli vatandaşlarım,

“Bilim Kurulu üyelerimiz kendilerine çok sayıda “okullar açık kalacak mı?” sorusu ile müracaat edilmesinde şikayetçi. En net şekilde ve kararlı bir tavırla okullarımızın kapanmasının asla gündem olmayacağını bir kez daha ifade ediyoruz. Okulların kapanması söz konusu değil. Gündemimizde olmayacak. Bu sorunun gündemde kalmasının ise hiçbir faydası da manası da yok. Çocuklarımızı koruyarak, tedbirlere uyarak eğitimin her kademesinde yüz yüze eğitime devam edeceğiz.

Gençler, sorumlu davranarak evlerinize, sevdiklerinize, büyüklerinize virüs taşımamak için tedbirlere uymalı ve en kısa sürede tam aşılı hale gelmelisiniz. Gençler, sizleri mücadelede ön safa davet ediyorum.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir