Gündem

Son dakika açıklaması yapıldı: Balkanlardan soğuk hava dalgası geliyor! Pek çok il için kar yağışı geliyor! İstanbul, İzmir, Ankara…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından son dakika açıklaması yapıldı. Yapılan açıklamada soğuk havanın pazar günü yurda gireceği belirtilerek çok sayıda ilde kuvvetli sağanak yağış beklenirken bazı illerde de kar yağışı görüleceği ifade edildi..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: 24.10.2021 Pazar sabah saatlerden itibaren ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinin Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına gireceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR DÜŞÜYOR

Yapılan açıklamada mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Pazar gününden itibaren başlayarak kuzey ve iç kesimlerimizde 6 ila 10 derece düşmesi ve önümüzdeki hafta ortasına kadar mevsim normallerinin 4 ila 6 derece altında seyretmesi beklendiği vurgulandı.

KAR YAĞIŞI OLACAK

24.10.2021 Pazar günü Marmara’da, Pazar, Pazartesi ve Salı günleri ise genellikle Karadeniz, İç Anadolu’nun ve Doğu Anadolu’nun kuzeyi ile doğusunda görülmesi beklenen yağışların Karadeniz kıyı kesimindeki kuvvetli yağmur ve sağanak, Pazartesi ve Salı günleri ise Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Yağışlardan dolayı vatandaşlara Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından bir de uyarı yapıldı. Bu doğrultuda kuvvetli meteorolojik hadiselerin meydana getirebileceği olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yayınlayacağı güncel tahmin ve uyarıları takip etmeleri gerektiği ifade edildi.

PAZARTESİ GÜNÜNDEN İTİBAREN

Doğu Anadolu Bölgesi’nin 25 Ekim’den itibaren soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği bildirildi. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, 25 Ekim Pazartesi gününden itibaren bölgede Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı hava etkili olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir