EkonomiGündem

100 bin TL’ye kadar nakit para ihtiyacı olana Ziraat Bankası müjdeyi verdi!

Kamu bankalarından olan Ziraat Bankası çok önemli bir açıklama yaptı. Banka yaptığı açıklamasında indirim duyurusuna bulundu. Buna göre 100 bin TL’ye kadar nakit ihtiyacı olanlara için düşük faizli kredi verileceği belirtildi.

Son dönemlerde peş peşe yapılan zam açıklamalarından sonra vatandaşlar düşük faizli kredi araştırması yapmaya başladı. Bu sebeple kredi faiz oranlarının düşüp düşmeyeceği en çok merak edilen konular arasındaydı. Bugün yapılan son dakika açıklamasına göre kamu bankaları kurumsal kredi faiz oranları üzerinden 200 baz puana kadar indirim yaptı.

KAMU BANKALARININ ORTAK AÇIKLAMASI

3 kamu bankası ortak faiz indirim açıklaması yaptı. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank yaptığı ortak açıklamasında şu ifadeler kullanıldı.

“22 Ekim 2021 tarihi itibarıyla kurumsal kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 200 baz puana kadar indirim yapılmıştır.

Konut kredileri faiz oranlarında ise 26 Ekim 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 milyon TL altı tutarlarda % 1,29, 1 milyon TL üzerindeki tutarlarda ise % 1,34 faiz oranları uygulanmaya başlanacaktır.

Bankalarımız, bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da ülkemiz ekonomisinin ve istihdamının güçlendirilmesine katkı sağlamaya, müşterilerimizin ve firmalarımızın yanında olmaya devam edecektir”