EkonomiGündemİş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel Alımı

PTT Türkiye geneli 14 bin personel alıyor! Duyuru yayımlandı: İşte aranan şartlar

PTT, PTT Kargo, PTT AVM ve PTT Müşteri Hizmetleri ve PTT Genel Müdürlüğü için personel alımı bekleyen vatandaşlara çok önemli bir haber geldi. Binlerce aday için yeni personel alımı yapılacağı duyuruldu. Söz konusu personel alımı Türkiye genelinde yapılacak ve 14 bin 200 kişinin istihdam edileceği duyuruldu. Bu ilana kadın ve erkeklerin başvuru yapabileceği bildirildi.

PTT PERSONEL ALIMI KADROLARI

Konu hakkında PTT tarafından çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bu duyuruda Türkiye genelinde açılacak olan yeni şubeler için personel alımı yapılacağı belirtilerek alım yapılacak kadrolar şöyle ifade edildi:

“Avukat, veri giriş elemanları, idari personel, büro memuru, sekreter, silahlı-silahsız güvenlik görevlisi, temizlik personeli, okul öncesi öğretmeni, şoför, beden işçisi, kargo dağıtım elemanları (motosikletli kurye), farklı branşlardan tekniker, teknisyen ve mühendis”

BAŞVURU DETAYLARI

PTT 14 bin 200 personel alımı için başvuru tarihleri henüz belli olmazken personel alımlarının yıl sonuna kadar yapılması bekleniyor. Ayrıca personel alım ilanının Şubat ayına da sarkabileceği bildirildi. İlan geldiğinde veya başvuru sayfası açıldığında adayları sitemiz ve mobil uygulamamız üzerinden anlık olarak haberdar edeceğiz.

ARANAN ŞARTLAR

Bunun yanı sıra PTT personel alımı için adaylarda bazı şartlara anacaktır. Bu şartlar ise şöyle:

Destek personeli alımı için, meslek liselerinin ilgili bölümlerinden mezun olmak,

Temizlik personeli, şoför, beden işçisi alımlarında en az ilköğretim mezunu olmak,

Güvenlik görevlisi alımı için en az lise ve ön lisans mezunu olmak,

Diğer alanlar için ise üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olmak