Öğretmen

Öğretmenden Not Usülsüzlüğü İsyanı

Bazı okullarda yapılan not usülsüzlüğüne dayanamayan bir öğretmen sonunda isyan etti. Sözcü gazetesinin haberine göre öğretmen daha fazla dayanamayarak olayları anlattı.

OKUL MÜDÜRÜNÜN MAİLİ ÖĞRETMENİ İSYAN ETTİRDİ
 
Aslında eğitim sisteminin ne durumda olduğu, genç öğretmenimizin anlattıklarıyla bir kez daha gözler önüne serildi. Bahsi geçen konuda söz konusu okulda müdür ve müdür yardımcısı ısrarcı bir şekilde öğretmenlere mail atıyor ve atılan mailde notu düşük olan öğrencilere daha yüksek notlar verilmesi isteniyor. Bahsi geçen okulun en büyük özel okullardan birinde çalıştığını ve bu okulun daha çok öğrenci çekmek amacıyla öğretmenlerden ortalamayı yükseltmesini istediğini belirtildi.

 
NOT ORTALAMASININ YÜKSEK OLMASININ NE GİBİ FAYDALARI VARDIR?
 
Not ortalaması, veliler çocuklarını göndereceği okulu seçerken dikkat edilen en önemli faktörlerden birisidir. Not ortalaması yüksek okullar ise maddi imkanlara göre birinci tercih sebebi oluyor. Özel okullar not ortalamalarını yüksek göstererek iyi bir okul oldukları izlenimi bırakarak hem velileri cezbederek daha fazla paraya hükmediyor hem de devletin verdiği teşvik priminden daha büyük bir pay alıyorlar.
 
VELİLER KANDIRILDIKLARINDAN HABERSİZ
 
Ek ödeme dikkate alınmaksızın bu günlerde bir özel okulun yıllık fiyatı 15 bin ile 35 bin türk lirası arasında değişebiliyor. Bu yöntemle saçını çocukları için süpürge eden anne babalar kolayca kandırılıyorlar. Notları yükseltilmiş ancak gerçekte başarısız olan bu tip öğrenciler ise ilerleyen zamanlarda yani Üniversite ve Doktora durumlarında ciddi zorluklarla karşılaşma ihtimali de cabası.