Genel

TFF yeni kararı açıklandı! Erkeklere kötü haber duyuruldu!

TFF maç izleyen herkese yeni kararını duyurdu. Buna göre internet üzerinden maçları korsan bir şekilde izleyenlere kötü haber geldi. İnternet üzerinden korsan yayın yapan sitelere erişim engeli geliyor. Kararın uygulanması durumunda internet üzerinden bedava maç izlemek artık mümkün olmayacak.

Yurt içi ve yurt dışındaki maçları internet üzerinden korsan bir şekilde yayınlayanlara erişim engeli cezası geliyor. Yayın hakkının olmaması durumunda maçları internet üzerinden bedava ya da çok düşük fiyatla izleyicilere sunan uygulama ve siteleri takip etmek için Türkiye Futbol Federasyonu yeni birimler kuruyor.

YABANCI MAÇLAR İZLENMEYECEK

Ülkemiz dışındaki maçlarda hukuka aykırı bir şekilde yayınlandığının tespit edilmesi durumunda TFF Başkanının kararı ile bant daraltma ya da yayın durdurma kararları alınabilecek. TFF yurt dışından gelen bu tür başvurular karşısında yayın hakkına ilişkin sözleşmenin ibraz edilmesi isteyecek.

İDARİ BİRİMLER KURULACAK

TFF Başkanının korsan maç yayını yapanları tespit etmesi durumunda Erişim Sağlayıcıları birliğine istediği kararı gönderebilecek. Karar verme konusunda TFF yetkili olacak.

YÜZDE 90 ORANINDA DARALTILACAK

Konuya ilişkin teklifin yeni torba yasa teklifinin içerisinde var olacağı belirtiliyor. Hukuka aykırı bir şekilde yayın yaptığı tespit edilen sitelerin internet bant trafiği genişliği yüzde 90 oranında daraltılacak ya da sitelerin erişim engeli alması sağlanacak.