Genel

Meteoroloji az önce açıkladı! Bu gece için hemen önleminizi alın!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü akşam saatlerinde son dakika uyarısında bulundu. İl il açıklayan Meteoroloji’nin açıklamaları vatandaşları tedirgin etti. Bu akşam saatlerinden itibaren çok sayıda ilde sağanak ve kar yağışı bekleniyor. Dışarıya çıkacak vatandaşların acilen tedbir almaşı gerektiği duyurulurken, il il 81 ilin hava durumu tahminleri de yayımlandı.

MGM’nin yaptığı hava durumu tahminleri açıklamasında yağışların karla karışık yağmur ve sağanak olarak kendisini göstereceği açıklandı.

Meteoroloji, akşam saatlerinde yaptığı açıklamasında, “Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, İç Ege, İç Anadolu, Akdeniz, Orta ve Doğu Karadeniz, Hakkari ve Şırnak dışında Doğu Anadolu, Mardin dışında Güneydoğu Anadolu bölgeleri ile Balıkesir, Muğla ve Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile İç Anadolu’nun kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Hatay’ın kuzeyi, Yozgat, Sivas, Kayseri, Trabzon, Rize ve Artvin’in kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzurum, Erzincan, Tunceli’nin kuzeyi ile Sivas’ın yüksek kesimlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor” ifadesini kullandı.

HAVA SICAKLIĞI

Kuzey ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, genellikle mevsim normalleri civarında, kuzeybatı kesimlerde yer yer altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR

Genellikle güney yönlerden, Marmara ile zamanla kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, bu akşam ve gece saatlerinde Marmara’da kuvvetli (30 ila 60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların Antalya, Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Adana, Osmaniye, Hatay’ın kuzeyi, Yozgat, Sivas, Kayseri, Trabzon, Rize ve Artvin’in kuzey kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Erzurum, Erzincan, Tunceli’nin kuzeyi ile Sivas’ın yüksek kesimlerinde yoğun karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar ve yerel dolu yağışı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın bu akşam ve gece saatlerinde Marmara’da kuvvetli (30 ila 60 km/saat) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde Balıkesir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu akşam ve gece saatlerinde rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (30-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

EDİRNE 4°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

İSTANBUL 8°C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ 3°C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu

KOCAELİ 7°C, 14°C

Çok bulutlu

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesimleri ile Muğla çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

A.KARAHİSAR 3°C, 11°C

Parçalı çok bulutlu, bu akşam saatlerinde kuvvetli olmak üzere aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

DENİZLİ 9°C, 16°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

İZMİR 10°C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

MUĞLA 6°C, 14°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Antalya, Isparta ve Burdur ile gece saatlerinden itibaren Adana ve Osmaniye ve Hatay’ın kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ADANA 13°C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANTALYA 13°C, 19°C

Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY 9°C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren kuzey kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

MERSİN 12°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak, kuzeydoğusunun yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Yozgat, Sivas ve Kayseri çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 3°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ÇANKIRI 3°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 4°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

KONYA 6°C, 9°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Sinop çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 4°C, 9°C

Parçalı ve çok bulutlu

DÜZCE 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

KASTAMONU 2°C, 7°C

Parçalı ve çok bulutlu

ZONGULDAK 7°C, 12°C

Parçalı ve çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon, Rize ve Artvin’in kuzey kesimleri ile akşam saatlerinden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AMASYA 5°C, 7°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAMSUN 8°C, 10°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TOKAT 4°C, 6°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

TRABZON 9°C, 11°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu akşam saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Çok bulutlu, Şırnak ve Hakkari dışında bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan ve Tunceli’nin kuzey çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ERZURUM 1°C, 4°C

Çok bulutlu, yağmurlu, yüksekleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KARS 0°C, 2°C

Çok bulutlu, aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışlı

MALATYA 3°C, 11°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

VAN 0°C, 8°C

Çok bulutlu, yağmur ve karla karışık yağmurlu, yüksekleri kar yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, Mardin dışında bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 4°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

GAZİANTEP 7°C, 12°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SİİRT 8°C, 15°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

ŞANLIURFA 10°C, 14°C

Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir