Genel

Esnaf Camına Zam Tabelası Astı! Sosyal Medya Bu Zam Görselini Konuşuyor!

Un ve yağ gibi hammaddelere zam gelmesi üzerine pastane ve börekçilerde zam yapmak zorunda kaldı. Bu durumun mecburiyetten kaynaklandığını anlatmak isteyen bir börekçi, camına gündemi sarsan bir zam duyurusu astı.

Un ve yağ zincir marketlerde kotalı olarak satılmaya başlanmışken, pastane ve börekçiler de hammaddeye gelen fahiş zamlar sonrası ürünlerine zam yapmaya başladı. Zammın ardından müşterilerinden tepki gelmemesi için de ilginç yöntemler üretmeye başladılar.

3 Ayda Yüzde 200 Zam!

Bir börekçi, müşterilerine mahcup olmamak için camına un ve yağa gelen zamları ayrıntılı olarak anlattığı kağıt astı. Börekçinin camındaki kağıda göre 3 ay önce ile bugünkü fiyatlar arasında yüzde 200 ve daha fazla artış gözüküyor.

3 Ay Önce İle Bugünün Fiyatları

1 çuval un 3 ay önce 110 liraya satılırken bugün 375 lira olmuş.

Üretimde kullanılan ham bal yağının kilosu 3 ay önce 150 lira iken bugün 500 liraya yükselmiş.

Boyoz yağı 3 ay önce 75 lira iken bugün 275 lira olmuş. Susamın kilosu 3 ay önce 120 lira iken, bugün 295 liraya yükselmiş.

Neden Zam Yaptık Açıklaması

Fiyatların altına bir de not düşen börekçi şunları yazmış: “Bu ve benzeri kullandığımız 40 çeşit hammaddeye zam gelmiştir. Sattığımız ürünlere mecburi olarak fiyat artışı yapılmıştır. Allah yardımcımız olsun…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir