Ekonomi

Anne-Babaların Çoğu Bilmiyor! Devlet 8540 TL Destek Veriyor!

Devlet, özellikle maddi durumu yetersiz olan anne babalara çok az kişi tarafından bilinen bir destek ödemesi sağlıyor. Devletin, İŞKUR tarafından ve PTT üzerinden yaptığı desteğe göre küçük çocuğu olan anne babalara 8.540 TL ödeme yapılıyor. Geri ödemesiz yapılan bu ödeme PTT aracılığıyla anne babalara ulaşıyor. Peki bu ödemenin detayları nelerdir? Anne babalar destek ödemesinden nasıl yararlanabilir?

Bu Destek Her gün Sağlanıyor!

İŞKUR küçük yaşlarda çocuğu olan annelere özel nakit desteğini duyurdu. Başvurular oldukça kolay olacak ve birçok anne bu destek ödemelerinden yararlanabilecekler. 2021 senesi itibariyle başlatılan bu uygulama ile beraber 95 TL tutarında destek her gün sağlanacak.

Sağlanan destekler ile beraber annelere aylık olarak 2.870 TL ödeme verilecek. Söz konusu uygulama ile birlikte 3 aylık bir süre içerisinde tekrar edecek ve 8.540 TL gibi bir tutarda ödeme imkânı gelecek. Çalışamayan anneler için İŞKUR tarafından nakit imkânı desteği sunulacak. Kişilerin çocuk devlet desteği alabilmesi için devlete başvuru yapmaları gerekecek. Annelere özel sunulan bu avantajlar ile beraber aile bütçesine önemli bir destek olacak. Yapılacak ödemeler 3 aylık bir süreç içerisinde yayılarak verilecek ve İŞKUR tarafından verilecek. Her anne 3 ay sonrasında toplamda 8.540 TL ödeme alacak ve kişiler bu başvuruyu çok rahat bir şekilde yapabilecekler.

İŞKUR tarafından sağlanan bir diğer destek ödemesi ise çocuk desteği imkanları olmaktadır. Kayıtlarınızı gerçekleştirdikten sonrasında sizlerde bu ödemelere sahip olabilecek ve herhangi bir işte çalışmayan kişilere 0 ile 15 yaş arasında çocuk sahibi olan annelerin kapsama alındığı belirtilmektedir. Anne projesi olarak yürütülen bu ödemeler ile birlikte gerçekleştirilen kurslar dahilinde birden fazla kadın yararlanabilecek.

Başvurular Nereden Yapılıyor?

Anne Projesinden yararlanmak isteyen kişiler İŞKUR merkezlerine giderek doğrudan başvuru yapmaları gerekmektedir. Diğer yandan İŞKUR kaydınızın bulunması ve işsiz bir birey olması gibi şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar ile birlikte herhangi bir çalışma kaydının bulunmaması, emeklilik durumunun olmaması veya işveren kişiler ile herhangi bir akrabası bulunmaması gibi durumlar olabilmektedir. Bir aylık süreçte malullük veya primin alınmaması gerekmektedir. Tüm bu şartlar uygulandığı zaman başvurular bizzat alınabilecek.