Personel Alımı

Boğaziçi Üniversitesi Duyurdu! KPSS Şartsız Personel Alınacak!

Boğaziçi Üniversitesi resmi internet sitesinden yayınladığı yeni iş ilanına göre yeni personel alımı yapacağını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Fen-Edebiyat Fakültesi alanına 1 fizik öğretim görevlisi alınacak. Resmi ilana başvurmak isteyen öğretim görevlisi adaylarının 14 Aralık tarihine kadar başvurularını iletmeleri gerekmektedir Boğaziçi üniversitesi personel alım şartları nelerdir?

İlanın Detayları

* Doktor Öğretim Üyesi kadrosuna başvuracak adayların; özgeçmişlerini, bilimsel çalışma ve yayınlarını, kongre ve konferans tebliğleri ile bunlara yapılan atıfları, varsa yönetmiş oldukları yüksek lisans ve doktora tez çalışmalarını kapsayan belgeleri içeren 1 nüsha dosya ve 3 adet CD veya USB ile ilanın yayım tarihinden itibaren l5 gün içinde ilgili Fakülte Dekanlığına başvurmaları duyurulur.

 

(Üniversitemiz öğretim üyesi kadrolarına yapılacak ilk başvurularda yabancı dil koşuluna ilişkin olarak, “Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik”in 8. maddesinin 7. fıkrasında belirtilen şartlardan en az birinin sağlandığına dair belge ibraz edilmesi gerekmektedir.)

Aranan Nitelikler:

(a) Bilimsel çalışmalarını yayınları ile kanıtlamış olmak.

(b) Sicim teorisi, yapay öğrenme, kuantum bilgi teknolojileri ve hesaplamalı fizik konularında çalışmalar yapmış olmak.