İş İlanlarıKamu PersonelleriPersonel AlımıSağlık Personeli

Onbinlerce kişiye müjdeli haber! ÖSYM Başkanı Aygün resmen duyurdu: 20 bin kamu personeli alımı o tarihte başlıyor

ÖSYM Başkanı Halis Aygün Sağlık Bakanlığı 20 bin kamu personeli alımı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Halis Aygün açıklamalarında Sağlık Bakanlığının 20 bin sözleşmeli kamu personeli alımına ilişkin kılavuz çalışmasının tamamlanmak üzere olduğunu ve yarın kılavuzu yayımlayacaklarını tercih sürecini başlatacaklarını belirtti.

Son dakika haberi: ÖSYM Başkanı Halis Aygün’den 20 bin sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin açıklama geldi. Halis Aygün, tercih sürecinin yarın başlatılacağını bildirdi.

ÖSYM BAŞKANI DUYURDU

Konu ile ilgili olarak ÖSYM Başkanı Aygün açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Sağlık Bakanlığının 20.000 sözleşmeli sağlık personeli alımına ilişkin kılavuz çalışmalarımız tamamlanmak üzere. Yarın kılavuzu yayımlayacağız ve tercih sürecini başlatacağız. Sizlere ve sağlık camiasına şimdiden hayırlı olmasını diliyorum”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere KPSS puanına göre merkezi yerleştirmeyle 20 bin sözleşmeli personel alım sürecinin başlatıldığını yaptığı açıklamaları ile kamuoyu ile paylaştı. Bakan Koca bu konu hakkında bir sosyal medya paylaşımında bulundu ve bu paylaşımda Cumhurbaşkanlığı tarafından Sağlık Bakanlığına 30 bini sözleşmeli sağlık personeli, 10 bini de sürekli işçi olmak üzere, toplam 40 bin pozisyon/kadro ihdasının yapıldığına dikkat çekti.

BAKAN KOCA’NIN AÇIKLAMALARI

20 bin sözleşmeli sağlık personelinin alımına ilişkin kılavuzun ÖSYM’ye gönderildiğini belirten Koca, “Taşra teşkilatımızda istihdam edilmek üzere, KPSS puanına göre, ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirmeyle 20 bin sözleşmeli personel alım sürecini başlatıyoruz.” ifadelerini kullanarak şöyle devam etti:

“10 bin 348 hemşire, 1600 ebe ve 6 bin 604 sağlık teknisyeni-sağlık teknikeri ile psikolog, sosyal çalışmacı, biyolog, odyolog, çocuk gelişimcisi, diyetisyen, fizyoterapist, iş ve uğraşı terapisti, dil ve konuşma terapisti, perfüzyonist ve sağlık fizikçileri alımı yapılacaktır.

Tercih kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandıktan sonra adaylar tercihlerini kılavuzda belirtilen tarihler arasında yapabilecek. Duyurular, bakanlığımızın Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve ÖSYM internet adresinden takip edilebilir.

40 bin kadro kapsamındaki 10 bin sözleşmeli sağlık personeli pozisyonu ile 10 bin sürekli işçi kadrosu için mart ayı içinde ilana çıkılarak alım işlemi yapılacaktır. Sağlık hizmeti alacak vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olsun.””