EkonomiGündem

Türkiye’nin en ucuz elektrikli otomobili satışa çıktı! 38 bin liraya satılıyor: Tamamen elektrikli

Türkiye’de otomobil fiyatları artık tahmin edilemez boyutlara ulaşmış durumda. Döviz kurlarındaki ani artış otomobil fiyatlarının da 2’ye hatta 3’e katlanmasına neden oldu. Geçtiğimiz yıllarda 100 bin TL civarında olan bir araç bu yıl 300 bin hatta 400 bin liraya kadar çıktı. Ancak son 2 ayda kurunda anormal bir şekilde yükselmesinden kaynaklı olarak sıfır otomobil fiyatları çok sert yükseldi.

ARAÇLAR ÜLKEMİZE GELMEYE BAŞLADI

2. el otomobil pazarına baktığınızda da tablo pek farklı değil. 100 bin TL altına eli yüzü düzgün bir otomobil bulmak zor. Hatta çok zor. Teknoloji Oku’dan Mustafa Yılmaz’ın aktardıklarına göre 50 bin lira civarında Tofaş kuş serisi bulunuyor. Ancak Çin’den bazı elektrikli otomobillerin ülkemize geleceği duyurulmuştu. Bu araçların bazıları ülkemize gelmeye başladı.

38 BİN LİRAYA SATILIYOR

Hali hazırda ülkemizde 38 bin TL’ye satışa çıkan modelin ismi ise Regal Raptor e-Car oluyor. Bu otomobil 38 bin liraya satılmaya başlandı. Otomobili B sınıfı ehliyet ile kullanabilirsiniz. Ayrıca otomobil saatte 30 KM hıza ulaşıyor. Menzili ise 35 KM ile 40 KM arasında değişiyor.

Ön tarafta bir arka tarafta ise iki kişi rahat bir şekilde yolculuk yapabiliyor. Elbette kişi sayısının 3’e çıkması otomobilin menziline negatif bir etki yapıyor. Otomobilin 3500 W’lık motoru bulunuyor.

Otomobil şehir içinde ayağınızı yerden kesmek için farklı bir alternatif gibi görünüyor.