EkonomiGündem

Son dakika dolar kuru yeniden yükselişe geçti! 27 Aralık güncel dolar ve euro fiyatları

Dolar – euro kaç TL? Dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurları ne oldu? Yatırımcılar ve vatandaşlar tarafından sorularının yanıtı araştırılıyor. Düşüş eğiliminde olan dolar kuru anlık olarak vatandaşlar tarafından takip ediliyor.

DOLAR YÜKSELDİ

Geçen haftanın tamamında sert gerilemelerin görüldüğü döviz kurları, 2021 yılının son haftasına yatay seyirle başladı. Geçen hafta pazartesi günü görülen 18,40 zirvesinden sonra 5 günde yüzde 40 geriledi. Dolar kuru 10.99 lira seviyesinde bulunurken bugün 11 liranın üstüne çıktı. Euro ise 12.89 lira seviyesinde bulunuyor.

Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışın yüzde 0,1 üzerinde 96,2 seviyesinde dengelenirken, euro/dolar paritesi ise yatay seyirle 1,1320’den alıcı buluyor.

Bilindiği gibi Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından bir açıklama yapılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye’nin gerçekleriyle ekonominin işleyişle ilgisi bulunmayan ülkemizin kur spekülasyonu denilen bir olayla karşı karşıya kaldık. Ve bunu bir saatte atıverdik.

Faiz zengini daha zengin, fakiri daha fakir yapar. Faiz sebep, enflasyon neticedir. Biz bu çarkı da inşallah bozacak ve milletimi asli noktadaki hedeflerine ulaştıracağız.”

DOLAR VE EURO FİYATLARI

Saat 11:10 itibari ile dolar ve euro ise şöyle: