EkonomiGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan herkesin beklediği müjdeyi duyurdu: Yeni zam açıklaması geldi

Ak Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan beklenen haberi duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı açıklamalarında özel okullardaki ücret artışını da yüzde 36 ile sınırladıklarını belirterek döviz kurunda olduğu gibi ekonomimizin gerçekleriyle uyuşmayan bir enflasyon olduğunu belirtti ve en kısa zamanda bunun önüne geçileceğini bildirdi.

BEKLENEN HABERİ PAYLAŞTI

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısına katıldı. Burada konuşma yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan özel okullar için beklenen haberi verdi. Konu ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında özel okullardaki ücret artışını da yüzde 36 ile sınırladıklarını söyledi.

ERDOĞAN’IN AÇIKLAMALARI

Bu durumda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları şöyle oldu:

Ülkemizin uluslararası alanda nasıl köşeğe sıkıştırılmaya çalışıldığını unutmadık. Milletimizle birlikte istikbalimize sarıldıkça maruz kaldığımız saldırıların cephesi genişledi.

Ülkemizi Türkiye modeli ile dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına sokma hedefimize kararlılıkla devam ediyoruz. Türkiye 15 Temmuz’u bertaraf ettikten sonra batılı ülkelerin husumetiyle karşı karşıya kalmıştır. Ülkemize karşı uygulanan örtülü ambargo, finans araçlarının öne çıkarıldığı bir boyuta ulaşmıştır.

5 KATINA ÇIKAN ENFLASYOM

Salgın döneminde son derece başarılı bir yönetim sergiledik. Salgın süreci küresel ekonominin 2008 finans kriziyle bozulan dengelerini alt üst etti. Gelişmiş ülkeler 5 katına çıkan enflasyonla yüzleşmek durumunda kaldı. Enflasyon tarihlerinde görülmemiş orana ulaştı.

Ülkemizde enflasyon sorunu elbette vardır. Buna ek olarak kur sorunuyla boğuşmuştur. Döviz kurunda olduğu gibi ekonomimizin gerçekleriyle uyuşmayan bir enflasyon vardır. En kısa zamanda bunun önüne geçeceğiz.

Milletimizin hiçbir ferdini enflasyon karşısında ezdirmedik, ezdirmeyeceğiz. Önümüzdeki temmuz ayında enflasyona bakarak gerekirse çalışanlarımızın durumunu yeniden değerlendireceğiz. Bay Kemal çıkmış konuşuyor, bu iş bizim işimiz. Sen geriden geliyorsun.

YÜZDE 36 İLE SINIRLADIK

Özel okullardaki fiyat artışlarını enflasyonla yani yüzde 36 seviyesinde sınırladık. Biz kimin ne dediğine değil kendi stratejimize bakarak işleri yürüteceğiz.

Önümüzdeki yaz aylarında çabalarımızın meyvelerini hep beraber almaya başlayacağız. İşte o zaman Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yıldönümü olan 2023 tarihi bir dönüm noktası unutulmaz bir bayram haline dönüşecektir. Ekonomide şampiyonlar liginin parçası haline getirme konusunda azimliyiz.