Editörün SeçtikleriGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan acil toplantı! A Takımı toplanıyor: Yeni kısıtlama, hafta sonu sokağa çıkma yasağı

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron’a bağlı olarak vaka sayılarındaki artış hızla devam ederken vatandaşlar yeni tedbir ve kısıtlamaların gelip gelmeyeceğini araştırmaya başladı. Avrupa’da yeni kararların alınmasıyla beraber Beştepe’de yapılacak olan Kabine Toplantısı’nda ek tedbirlerin devreye girmesi yeniden gündeme gelirken fahiş fiyat ve stokçular da gündemde olacak.

HAFTA SONU SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Kabine Toplantısı ne zaman? sorusu tüm Türkiye’nin gündeminde yer almaya devam ediyor. Bunun nedeni ise yeni kısıtlamaların gelip gelmeyeceğinin merak konusu olmasıdır. Vaka sayılarının 70 binleri geçmesi ile beraber sokağa çıkma yasağının gelip gelmeyeceği merak konusu olurken vatandaşlar hafta sonu sokağa çıkma yasağının gelebileceğini düşünüyor.

Önemli açıklamaların yer aldığı Kabine Toplantısı’nda geçtiğimiz haftalarda ana gündem maddesi ekonomideki gelişmeler olmuştu. Konu ile ilgili olarak yapılacak olan toplantıda koronavirüs salgını değerlendirilecek ancak bu toplantının tarihi hakkında henüz net bir açıklama yapılmadı.

TOPLANTININ YARIN YAPILMASI BEKLENİYOR

Konu ile ilgili olarak Kabine Toplantısı genellikle 15 günde bir gerçekleşiyor. Son Kabine Toplantısı 3 Ocak 2022 Pazartesi günü gerçekleştirildi. Dolayısı ile bir sonraki toplantının 17 Ocak Pazartesi günü yapılması beklenmektedir.

Kısıtlama ya da yeni tedbirlere ilişkin bir açıklama resmi makamlardan gelmedi. Ancak yeni kıstılamaların ve hafta sonu sokağa çıkma yasağının gelebileceği vatandaşlar arasında tartışılıyor. Yapılan değerlendirmelerde noktasal bazı önlemlerin alınması gündeme gelirken bu kararların yarıyıl tatili ile hayata geçebileceği bildirildi.