Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Türkiye’de herkesin beklediği indirim resmen başladı! O markette 4 litre ayçiçek yağı 56 liraya satılıyor: Kota sınırı yok, tükenmeden hemen alın

Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve döviz kurunda yaşanan anormal dalgalanmalardan dolayı marketlerdeki birçok ürüne zam geldi. Çaydan şekere, undan sıvı yağ fiyatlarına kadar her şey zamlandı. Bu yükseliş doğrultusunda maaşlara da çeşitli zamlar yapılırken en düşük emekli maaşı 2 bin 500 lira, asgari ücret de 4 bin 253 lira oldu.

ÜRÜNLERE DEV ZAMLAR YAPILDI

Ancak vatandaşlar yine de aldıkları maaşların ev ihtiyaçlarına yetmediğini belirterek ürün fiyatlarında indirim yapılması bekleniyor. Gelen zamların en çok dikkat çekeni ise ayçiçek yağına yapılan zamlar oldu. Konu ile ilgili olarak gelen zamlar doğrultusunda 5 litre ayçiçek yağı 200 liraya, 4 litre ayçiçek yağı ise 150 liraya kadar çıktı. Ancak 4 litre ayçiçek yağı için indirim yapıldı.

İŞTE İNDİRİMLİ ÜRÜN

Bu indirimin ardından vatandaşlar hızla alışverişlerine başladı ancak market tarafından 4 litre ayçiçek yağının stoklarla sınırlı olduğu belirtildi. Bunan kaynaklı olarak alışveriş yapacak olan vatandaşlar bir an önce işlerini yapmaları gerekiyor. Ürün stoklarla sınırlı olduğundan kaynaklı olarak ilk etapta kota sınırı olmayan ürün için kota sınırının getirilebileceği ifade edildi.

56 LİRAYA SATILIYOR

Bu doğrultuda Onur Market’in internet sitesinde Biryağ 4 Litre Ayçiçek Yağı 56.99 liraya satılmaya başlandı. Ayrıca vatandaşlar online alışveriş için aşağıdaki linki tarayıcılarının adres satırına yapıştırarak alışverişlerine başlayabilirler.

“https://www.onurmarket.com/product/biryag-aycicek-4-lt/432cab9b-00a2-4a8e-b8d2-08383e1d744e”