Gündem

Bakan Koca’dan Omicron varyantı için tedbir açıklaması!

Tüm Türkiye’nin merakla beklediği koronavirüs vaka sayıları az önce açıklandı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamasında 20 Ocak koronavirüs vakalarını açıklarken, Omicron varyantı için önemli bir noktaya değindi. 20 Ocak koronavirüs sayısında vakaların yine 70 bin üzeri olduğu duyurulurken, 166 kişinin hayatını kaybettiği açıklandı.

Türkiye bir süredir koronavirüs belası ile uğraşırken, şimdi de Omicron varyantı ile mücadele ediyor. vaka ve vefat sayılarını her geçen gün artırmaya devam eden Omicron varyantı için Bakan Koca’nın açıklaması ve güncel vaka sayısı haberimizde:

HATIRLATMA DOZU OMİCRON İÇİN TEDBİR!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamasında “Küresel salgının ulaştığı nokta ve hastalığın yayılma hızı dikkate alındığında, maske kullanımı ile sosyal mesafeye, hijyen kurallarına uyulmasının önemi daha çok artmıştır. Hatırlatma dozu aşılarının da aynı şekilde Omicron varyantına karşı önemli bir tedbir olduğu unutulmamalı” dedi.

Son 24 saat içerisinde 414 bin 312 kişiye test yapıldı. Yapılan test sonucunda 71 bin 843 kişinin test sonucu pozitif çıktı. 166 kişi salgın sebebi ile hayatını kaybederken 85 bin 948 kişi iyileşerek sağlığına kavuştu.