Editörün SeçtikleriEngelli Personel Alım İlanlarıEski Hükümlü Alım İlanlarıİşkur İş İlanlarıSözleşmeli Personel Alım İlanları

En Az Lise Mezunu 32 İlde 74 Kamu Personeli Alımı Yapılacak! İşte İl Bazında Kontenjanlar

Orman Genel Müdürlüğü, 32 kentte kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 74 personel alımı yapacağını duyurdu. İlana başvurmak isteyen adayların bilmesi gereken tüm detaylar haberimizde…

Orman Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada müdürlük bünyesinde istihdam etmek üzere kamuya 74 engelli ve eski hükümlüğü personel alımı yapılacağı duyuruldu. En az lise mezunu olması şartı olan adaylar sözlü ve uygulamalı sınav sonucuna göre belirlenecektir. Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 (dört) katı kadar aday çağrılacaktır. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecektir. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğünün internet sitesinden de ayrıca duyurulacaktır.

Orman Genel Müdürlüğü Başvuru Tarihi

Orman Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan ilana başvuruda bulunmak isteyen adaylar, başvurularını 24 Ocak 2022 – 28 Ocak 2022 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacaktır. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklardır.

İl Bazında Boş Kontenjanlar

Orman Genel Müdürlüğü Başvuru Şartları Nelerdir?

1-Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

2-Kamu haklarından mahrum olmamak.

3-Arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanmak.

4-SGK emeklilik, yaşlılık vb. aylık almıyor olmak..

5-Erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin olmaması.

6-35 yaşından gün almamış olmak.

7-Görevini yapmasına engel durumunun olmaması.

8-Başvuru süresinin son tarihi itibarı ile 18 yaşını tamamlamış olmak.

9-Başvuru yapacak adayların, Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

10-Her aday, yalnızca bir meslek koluna başvuru yapabilecektir.

11-En az lise mezunu olmak.