Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Benzin, motorin ve LPG fiyatlarına dev zam yapıldı! EPGİS duyurdu: İşte yeni akaryakıt ve otogaz fiyatları

18 Ocak Salı akşamı EPGİS tarafından açıklanan motorin zammını 19 Ocak akşam saatlerinde açıklanan yeni motorin zammı takip ederken hafta başından bu yana sosyal medyada akaryakıt zamları ile ilgili paylaşımlar yapıldı. Bu paylaşımlarda akaryakıt ve otogaz için merak edilen sorular sorulurken bazı kullanıcılar da bu zamlara tepki gösterdi. Araç sahipleri için gündemden düşmeyen güncel benzin ve motorin fiyatları araştırılıyor.

PEŞ PEŞE ZAM GELDİ

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından açıklanan LPG otogaz, motorin ve benzin zamlarına bir yenisi daha eklendi. 19 Ocak Çarşamba akşam saatlerinde EPGİS tarafından açıklanan benzin zammının ardından gözler zammın ardından benzin fiyatlarının ne kadar olacağına çevrildi. Bugüne kadar benzin, motorin ve LPG fiyatlarına dev zamlar yapıldı. Bu zamların ardından otomobil sahipleri yeni akaryakıt ve otogaz fiyatlarını araştırmaya başladı.

BENZİN FİYATLARI

Benzinin litre fiyatında 19 Ocak’ı 20 Ocak’a bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 46 kuruş zam geldi. Bununla beraber Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Ankara’da ortalama 13,66 liradan satılan benzinin litre fiyatı 14,12 lira olurken benzinin litresi İstanbul’da 13,59 liradan 14,05 liraya, İzmir’de 13,67 liradan 14,13 liraya çıktı.

MOTORİN FİYATLARI

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikasından (EPGİS) alınan bilgiye göre, Motorinin litresi Ankara’da ortalama 14,34 liradan satılırken motorinin litresi İstanbul’da 14,27 liradan, İzmir’de 14,34 liradan satılıyor.

LPG FİYATLARI

Akaryakıtın yanı sıra otogaz fiyatları da araştırılıyor. Araç sahipleri LPG fiyatlarını araştırıken LPG’nin litre fiyatı da Ankara’da ortalama 8,80 liradan 9,09 liraya, İstanbul’da ortalama 8,76 liradan 9,05 liraya ve İzmir’de 8,64 liradan 8,93 liraya yükseldiği paylaşıldı.