Editörün SeçtikleriEkonomiGündem

Herhangi bir bankadan kredi kartı kullanan herkesi ilgilendiriyor! 500 liraya yükseldi

Kredi kartı kullanan vatandaşlar için çok önemli bir duyuru yayımlandı. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) tarafından çok önemli duyuru yayımlanarak kredi kartlarındaki temassız ödeme limitinin arttırıldığı bildirildi. Alınan karar kapsamında 1 Şubat itibari ile temassız ödeme limiti güncellenecek ve 500 lira olacak.

500 LİRAYA ÇIKARILDI

Konu ile ilgili olarak Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) kartlı ödemelerde temassız limitin artırılacağını duyurdu. Bu kapsamda Koronavirüs önlemleri kapsamında temassız limitinin 1 Şubat’tan itibaren 350 TL’den 500 liraya çıkarılacağı kullanıcılara sunuldu.

YENİ TEDBİRLER ALINDI

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) bir yazı gönderdi. Bu yazıda yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının Türkiye’de yayılımının önlenmesi amacıyla bankacılık sektöründe bazı tedbirlerin alındığı belirtilerek bu tedbirler ile temassız ödeme limitinin arttırıldığı ifade edildi.

KORONA NEDENİYLE 500 LİRAYA ÇIKARILDI

Söz konusu yazıda Daha önce 250 Türk lirasına çıkarılan kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin 7 Mayıs 2021’de 350 Türk lirası olarak güncellendiği belirtilerek salgın vakalarının devam ettiği bu günlerde kartlı ödemelerde temassız işlem limitinin, 1 Şubat’tan itibaren geçerli olmak üzere 500 Türk lirası olarak yeniden güncellenmesine karar verildiği paylaşıldı.