Gündem

Megakent için uyarılar peş peşe geliyor! Dışarı çıkacaklar ve araç kullanacaklar dikkat etsin!

Son dakika gelişmesi… Megakent İstanbul, bu kış kara teslim oldu. Yapılan son açıklamalara göre kar yağışı İstanbul’da bu hafta boyunca etkili olacak. Yurt genelinde de Perşembe gününe kadar kar yağışının devam etmesi bekleniyor.

Meteoroloji’den İstanbul için yapılan açıklamada:

“İstanbul’da halen aralıklarla devam eden kar yağışlarının önümüzdeki 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.” denildi. Açıklamada, “Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi beklendiğinden, İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor. Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor. İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.” denildi.

Diğer yandan İstanbul Valisi Ali Yerlikaya’dan da açıklama geldi. Vali Yerlikaya, “Meteorolojik verilere göre İstanbul’da kar yağışı 3 gün boyunca etkisini sürdürecek. Fırtına, don ve buzlanmalara karşı dikkatli olalım. Hava durumunu anlık takip eden Meteoroloji Bölge Müdürümüz Ayşe Gemici ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.