Ekonomi

Hesaplarınızı Kontrol Edin! 500’er Lira Ödeme Yapıldı!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sosyal yardım alan herkesin hesabına 500 lira doğalgaz yardımı paralarını yatırdı. Vatandaşlar bugünden itibaren Ankara Kartlarına yatan destek ödemesini kullanabilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankaralı vatandaşlarına doğalgaz yardımlarını yatırdı. Ödemelerin yapıldığına dair gönderilen mesajda “Son gelen zamlar nedeniyle bu rakamın 1500 TL’ye çıktığı düşünülerek DOĞALGAZ YARDIMI SON KEZ VE 500 TL olarak Başkent Kartınıza yatırılmıştır” ifadelerine yer verildi.

Doğalgaz Yardımı Son Kez Ve 500 TL Yatırıldı

Belediyeden vatandaşlara gönderilen mesaj şu şekilde;

“Değerli hemşehrimiz,

Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek başladığımız doğalgaz desteği uygulamamız ile ilgili, Başkent Gaz’dan alınan veriye göre 3 aylık ortalama doğalgaz tüketiminin 1350 TL olduğu tespit edilmiştir. Ancak son gelen zamlar nedeniyle bu rakamın 1500 TL’ye çıktığı düşünülerek DOĞALGAZ YARDIMI SON KEZ VE 500 TL olarak Başkent Kartınıza yatırılmıştır. Elektrik, gaz, akaryakıt ve diğer maliyetlere gelen zamlar nedeniyle bundan sonraki süreçte yardımlar, bütçemizin el verdiği ölçüde gıda ve ihtiyaçlarda harcayabileceğiniz şekilde devam edecektir. Desteklerle ilgili SMS bilgilendirmesi yapılacaktır. Saygılarımızla”