Ekonomi

Kimliğiyle PTT’ye gidenlere 5 bin TL nakit veriliyor!

Koronavirüs salgını döneminde artan işsizlik ve son dönemlerde iyice belirgin olan ekonomik kriz vatandaşların paraya olan ihtiyaçlarının artmasına neden oldu. Bu kapsamda vatandaşlara nakit verdiğini duyuran PTT, başvuruların TC kimlik ile yapılabileceği belirtildi. PTT Aktifbank kredisi 5 bin TL’den başlıyor. İşte detaylar..

PTT uygun faizli kredi veriyor. İhtiyaç sahiplerinin başvurabileceği krediden TC kimlik numaranız ile Aktifbank üzerinden yararlanabilirsiniz. PTT üzerinden müracaat yapabileceklerin başvuru için 18 yaşını tamamlamış olması gerekiyor.

Konuya ilişkin Aktif Bank resmi web sayfası üzerinden açıklama yaptı. Yapılan açıklamada uygun faizle 36 ay vade ile 30 bin TL’ye kadar verileceği şu şekilde belirtildi:

“Acil nakit ihtiyacı olanlara Kefilsiz, Şartsız Aktif Bank’tan İhtiyaç Kredisi!

Nakit ihtiyaçlarınız için, %2,79’dan başlayan faizlerle 36 ay vade ve 30.000 TL ye kadar size en yakın PTT iş yerlerine giderek bilgi ve belgelerinizi iletip kredi başvurusunda bulunabilirsiniz”

ÖRNEK ÖDEME TABLOSU

5 bin TL kredi çekilmesi durumunda 12 vade seçeneği seçenler aylık 512,80 TL ödeme yapacak. Aynı zamanda 26,25 TL kredi tahsis ücreti bulunuyor.

Aylık/Yıllık efektif faiz oranlarına kredi için tahsil edilen tüm faiz, ücret, vergi ve fonlar dahil edilmiştir. Sigorta dahil edilmemiştir.

*BSMV hariç tutar.

N Kolay İhtiyaç Kredi faiz oranı, kredi notunuza göre değişkenlik gösterebilir. Hesaplamada kullanılan %2,79 aylık akdi faiz oranı, en yüksek skor bandında bulunan kişiler için geçerli olan kredi faizidir.