Editörün SeçtikleriGündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Duyurdu! İşte Yeni KDV Oranı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Programında yaptığı açıklamada temel gıda ürünlerinde KDV oranının yüzde 1’e düşürüldüğünü açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Programında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDV oranının yüzde 1’e düşürüldüğü müjdesini duyurdu.

İşte Erdoğan’ın açıklamalarından satırbaşları şu şekilde;

“Konuşmama başlarken mal ve hizmetlere uygulanacak KDV oranlarının tespitine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına ilişkin kararın yürürlüğe konulmasına 3065 sayılı Katma Değer Vergisi Kanunu’nun 28. Maddesi gereğince karar verilmiştir. Ben de şu anda imzamı atıyorum. Böylece inşallah bunu yürürlüğe sokuyoruz. Hayırlı olsun.

KDV Oranı Yüzde 8’den 1’e İndirildi

KDV sistemini sadeleştirme programı kapsamında temel gıda ürününde yüzde 8 olan KDV’yi yüzde 1’e indiriyoruz. Bu indirim gıda ürünlerinde yüzde 7 indirim demektedir. Bu bizim hükümet olarak attığımız adımdır. Gıda sektöründe de aynı oranda fedakarlık talep ediyoruz. Gıda ürünlerinde pazartesi gününden itibaren toplamda yüzde 7’lik indirim yapılmasını milletimiz adına bekliyoruz.”